Прибутковість молока просіла майже на 12%

Умовна прибутковість виробництва молока в Україні в липні 2020 року була вже на 11,6% гірше торішнього показника в цей же місяць.

Про це повідомив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак на своїй сторінці в Facebook.

Але в той же час, за його словами, кумулятивно, з початку року (за 7 місяців), доходи можна було порівняти з торішніми. Крім того, прибутковість виробництва молока за перші 7 місяців 2020 року була вище середньої за останні 5 років в той же період на 18,9%.

«Як правило, в липні Індекс умовної прибутковості виробництва молока України (УМВ) починає повільно рости, але в цьому році, незважаючи на зростання цін на молоко в середньому на 1,6%, зростання цін на кормовій мікс був трошки більше», – пояснив експерт.

На його думку, девальвація гривні починає надавати певну підтримку внутрішнього ринку молока. Аналогічно, зростання євро до долара – це плюс для українського ринку, оскільки європейська продукція стає дорожче.

Андрій Ярмак прогнозує подальше сезонне зростання цін на молоко і в серпні.

«Але не завжди в серпні УМВ зростає. Так, найчастіше, відзначається і зростання цін на корми. Адже девальвація гривні також сприяє зростанню цін протеїнових кормів на внутрішньому ринку », – пояснив економіст.

Для довідки: УМВ – це відношення ціни на сире молоко першого сорту до вартість концентрованого кормового раціону в комерційних господарствах. Абсолютне значення УМВ аналізувати немає сенсу – воно ні про що не говорить, а ось динаміка УМВ дуже чітко показує зміни в прибутковості виробництва молока безвідносно інфляції і девальвації, адже ці два важливі чинники враховані в рівнянні через зміну кормів і молока.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *