Прибутковість молока продовжує бити рекорди

Український молочний індекс (УМВ) в січні 2020 року були найвищою за останні шість років.

Про це повідомив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак на своїй сторінці в Facebook.

При цьому, УМВ знизився в порівнянні з груднем 2019 року на цілих 4,6%.

«Правда останні роки січневий УМВ завжди знижується – це вже певна традиція. Завинили в цей раз корми – вони виросли в ціні, в той час як закупівельна ціна на сире молоко практично залишилася без змін », – пояснив експерт.

В середньому в січні 2020 року український професійний виробник молока отримали на 26,5% більше прибутку, ніж роком раніше. Але в 2014 і 2012 роках в цей місяць рівень УМВ був вище, ніж у цьому році.

Разом з тим Ярмак відзначає, що дохід фікусуеться тільки у професійного фермера, в той час як у переробників особливого зростання доходів не було. Адже ціни на сире молоко залишалися високими і росли, а в світі, на відміну від України, дефіциту сировини не було.

«Якщо порівняти з серпнем 2018 року, то доходи виробників молока зросли в середньому на 69%, а ось доходи переробників зовсім не змінилися», – уточнив він.

Крім того, Андрій Ярмак спрогнозував, що коронавірус може внести корективи в світовий ринок молока, але поки ніхто особливо не розуміє які саме.

«Фундаментально ніби причини для зростання ціни на молокопродукти, але попит може різко впасти у міру падіння туристичних потоків і зниження споживання в Китаї», – додав економіст, зазначивши, що УМВ завжди знижується в Україні в лютому. При цьому середнє зниження дуже істотне і досягає 8,1%, але цей рік може бути нестандартним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *