Індекс умовної прибутковості виробництва молока України (УМВ) в червні 2020 р виріс на незначні 0,5%. Це перше зростання УМВ в першому місяці літа за всю історію спостережень з 2011 р Торік, наприклад, УМВ знизився в червні на 4,4%.
Про це повідомив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак на своїй сторінці в Facebook.
Він пояснює, що зниження ціни на 1,2% було компенсовано здешевленням концентрованого раціону на 1,7%, в основному завдяки падінню цін на соняшниковий шрот.
«Отже, червень став першим місяцем року, коли УМВ не знижувався – до цього він падав кожен місяць 2020 р Незважаючи на це, в сукупності перше півріччя було для професійних виробників молока не таким вже й поганим – прибутковість перевищувала минулорічну на 3,4% і була найвищою за останні шість років. Тільки в далекому 2014 році перший піврічний принесло виробникам великі прибутки », – уточнює експерт.
Ярмак пояснює збереження високої прибутковості при падінні щомісяця тим, що рекордно висока прибутковість була в другій половині 2019 р
Експерт нагадав, що в липні, як правило, відзначається початок сезонного зростання УМВ.
«У цьому році теж чимало підстав для зростання – і на зовнішньому і внутрішньому ринках», – підсумував він.
Для довідки: УМВ – це відношення ціни на сире молоко першого сорту до вартість концентрованого кормового раціону в комерційних господарствах. Абсолютне значення УМВ аналізувати немає сенсу – воно ні про що не говорить, а ось динаміка УМВ дуже чітко показує зміни в прибутковості виробництва молока безвідносно інфляції і девальвації, адже ці два важливі чинники враховані в рівнянні через зміну кормів і молока.