Прибутковість молока пішла в зростання, але все ще найнижча за 10 років

Умовний індекс прибутковості молока (УМВ) в березні 2021 р підскочив відразу на 7,1%. Головна причина – в цінах на концентровані корми, які, нарешті, почали дешевшати.

Про це розповів економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак на своїй сторінці в Facebook.

Він також зазначив, що показник УМВ березня 2021 року всі ще залишається низьким історично (за 10 років) для цього місяця.

«Перший квартал 2021 р рівнем прибутковості вийшов реально« курям на сміх »- найгірший за останні шість сезонів. У минулому році, наприклад, за перший квартал доходи наших професійних виробників молока були на 66% вище, ніж в першому кварталі 2021 г. », – уточнив експерт.

Крім того, в першому кварталі 2021 року українські виробники знизили доходи майже на 30% в порівнянні з середнім показником за перші квартали попередніх 5 років.

Ярмак зробив прогноз на квітень.

«У квітні, як правило, ціни на молоко сезонно різко знижуються. Але з огляду на позитивні кормові тренди, будемо сподіватися на краще. Тим більше ціни на молоко в цьому сезоні нестандартно стабільні. Другий фактор – це позитив на світовому ринку, який поки зберігається. Але Україна зараз не є експортером або імпортером, тому цей фактор буде впливати не дуже істотно. В середньому за останні роки квітня показував 7% падіння УМВ. Але зараз не дуже є куди ще падати », – подітожіл він.

Для довідки: УМВ – це відношення ціни на сире молоко сорту екстра в вартість концентрованого кормового раціону в комерційних господарствах. Динаміка УМВ показує зміни в прибутковості виробництва молока безвідносно інфляції і девальвації, адже ці два важливі чинники враховані в рівнянні через зміну кормів і молока. При цьому, в залежності від змін в рівнях ефективності, в окремих господарствах УМВ може рости швидше або повільніше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *