Президент України підписав ряд законів про примусову реструктуризацію валютних кредитів

Президент України Володимир Зеленський підписав закон №4475 про валютні кредити, що містить норму про примусову їх реструктуризації, який Верховна Рада прийняла 13 квітня 2021 року, повідомляє сайт парламенту в середу.

“(Закон) 4475 підписаний, нарешті покладено край цій майже 20 річної історії взаємної безглуздості і безпеки”, – прокоментувала підписання закону радник глави Офісу президента Вікторія Страхова.

Як повідомляє прес-служба президента, документ покликаний захистити позичальників, які отримали споживчі кредити в іноземній валюті, але не змогли своєчасно здійснювати платежі по цих кредитах, в тому числі, через збройну агресію проти України.

Відповідно до документа, тільки ті позичальники, які не мали простроченої заборгованості за станом на 1 січня 2014 або погасили її до дня реструктуризації, мають право скористатися умовами реструктуризації згідно із законом, а саме: валютні зобов’язання конвертуються за середнім значенням між офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на день проведення реструктуризації, і офіційним курсом гривні до такої іноземної валюти, встановленим Національним банком України на дату надання кредиту.

Також передбачено, що раніше сплачена неустойка зараховується в погашення тіла та відсотків по кредиту відсотки, нараховані до дня реструктуризації, перераховуються за ставками депозитів у відповідній валюті.

Після реструктуризації кредит повинен бути погашений протягом 10 років, відсотки за такими реструктурованих кредитів сплачуються за ринковою ставкою в національній валюті – український індекс депозитних ставок у гривні за 12-місячними депозитами плюс 1%. Кредит можна погасити достроково в будь-який момент.

Також Зеленський підписав закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реструктуризації зобов’язань за кредитами в іноземній валюті та адаптації процедур неплатоспроможності фізичних осіб” № 1382-IX, який Верховна Рада підтримала 13 квітня. Цей закон спрощує процедури банкрутства для валютних позичальників.

Крім того, президент підписав закон України “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо реструктуризації зобов’язань за кредитами в іноземній валюті та адаптації процедур неплатоспроможності фізичних осіб” № тисяча триста вісімдесят-три-IX, який парламент прийняв також 13 квітня.

Угода усуває податкове навантаження на громадян, виникало в зв’язку з проведенням реструктуризації валютних кредитів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *