Потребнастроенія українців продовжують знижуватися – дослідження

Споживчі настрої українців у листопаді 2019 року продовжили погіршуватися і знизилися на 4,2 п. В порівнянні з жовтнем, досягнувши 91,7 за 200-бальною шкалою, тоді як рік тому цей показник знаходився на рівні 59,8, свідчить огляд Info Sapiens, оприлюднений на сайті дослідницького агентства.

“Індекс споживчих настроїв (ІПП) потроху зменшується другий місяць поспіль після рекорду в вересні. Зменшення в листопаді відбулося за рахунок корекції очікувань щодо розвитку економіки на найближчий рік і на 5 років”, – відзначили аналітики Info Sapiens.

Відповідно до огляду, індекси, що стосуються особистого доходу і доцільності робити великі покупки, в листопаді істотно не змінилися. У той же час посилилися інфляційні очікування: відповідний індекс повернувся на рівень березня 2019.

Очікування українців щодо курсу гривні на найближчі три місяці покращилися: індекс девальваційних очікувань знизився на 3,4 п. – до 125,9, наголошується в матеріалах Info Sapiens. Разом з тим погіршилися очікування щодо динаміки безробіття та інфляції: їх індекси виросли на 13,7 п. – до 125,4 і на 6,6 п. – до 185,7 відповідно.

Індекс поточного становища в листопаді знизився на 0,9 п. – до 87,2, в тому числі індекс поточного особистого матеріального становища виріс на 0,1 п. – до 82,6. Знизився також індекс доцільності великих покупок на 1,9 п. – до 91,8, що свідчить про зниження схильності українців здійснювати такі покупки в листопаді.

Найбільш різко в листопаді скоротився індекс економічних очікувань – на 6,3 п. – од 94,8. Так, індекс очікуваних змін особистого матеріального становища впав на 1,9 п. – до 90,9, індекс очікуваного розвитку економіки на найближчий рік скоротився на рекордні 11,5 п. – до 93,6, індекс очікувань розвитку економіки країни на найближчі п’ять років теж знизився – на 5,5 п., до 99,8, свідчать дані дослідження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *