Попит на зерно і олійні не зменшився ні на внутрішньому, ні на зовнішньому ринках

Ціни на м’ясо-молочні продукти в Україні за час карантину зменшилися на 15-20%, а на продукцію садівництва і ранні овочі – на 30-40%.

Про це повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тарас Висоцький в коментарі «Укрінформу».

«У зв’язку з закриттям продовольчих ринків, громадських установ і шкіл, попит і ціни на м’ясо-молочні продукти зменшилися за час карантину на 15-20%, а на продукцію садівництва і ранні овочі ціни – обвалилися на 30-40%», – повідомив Висоцький.

Він зазначив, що в цілому попит на аграрну продукцію не зменшився, проте це залежить від її виду.

«Зокрема, на зернові та олійні попит не зменшився ні на внутрішньому, ні на зовнішньому ринках. На продукцію м’ясо-молочного напряму попит зменшився приблизно на 15-20%, перш за все через закриття громадських закладів, шкіл тощо. Аналогічна ситуація з продукцією садівництва, перш за все, ранніми овочами. Попит на внутрішньому ринку знизився через закриття громадських закладів харчування та нестабільності роботи ринків. Ми бачимо, що ціни на цю групу обвалилися в цей період на 30-40% », – підкреслив заступник міністра.

Втім, за словами Висоцького, в загальному карантин не вплинув на діяльність аграріїв. Певні незручності виникали в питаннях логістики, засобів захисту і через нестабільність каналів реалізації продукції, в тому числі діяльності ринків. Однак питання відкриття ринків уряд уже вирішив.

Заступник міністра зазначив, що аграрний сектор є одним з тих секторів, де фінансування не скоротилося, він залишається в пріоритеті.

Також Висоцький нагадав, що для невеликих сільгоспвиробників існують програми фінансової підтримки, виплати на гектар для новостворених господарств, компенсація кредитів.

Крім того, програми підтримки малого бізнесу доступні для всіх типів малих підприємств, в тому числі для аграріїв. Це і кредитні канікули, і програма «Доступні кредити 5-7-9%», «Нові гроші» та інші.

«Ми створили комунікаційну платформу з дистриб’юторами з можливістю інтегрувати аграріїв для реалізації продукції в торгових мережах», – запевнив заступник міністра.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *