Попит на приміське житло на вторинному ринку зріс на 10-12% майже в усіх регіонах України – АСНУ

Попит на приміське житло на вторинному ринку в січні-квітні 2021 року збільшився на 10-12% майже у всіх регіонах України, повідомив президент Асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) України (АФНУ) Юрій Піта.

Як повідомив експерт, близько 40% попиту припадає на приватні будинки площею 80-150 кв. м в межах 20 км від міст. Вартість кращих об’єктів такого типу зросла на 5-6%, тоді як в 85% виставлених на продаж будинків збереглися ціни на рівні кінця 2020 року.

“З січня по квітень цінова динаміка на вторинному ринку заміської нерухомості була досить стабільною і прогнозованою. Найбільш популярні квартири площею 50 кв. М виросли в ціні в середньому на 3-5% в залежності від локації, стану будинку та якості ремонту квартири”, – вказав він.

За його словами, пік активності на “вторинці” очікується з другої половини травня до кінця червня, при цьому до кінця липня буде реалізовано понад 90% відкладеного попиту. Так, 45-50% попиту буде сконцентровано на сегменті заміської нерухомості, 40% – одно- і двокімнатні квартири в межах міст, до 10% – квартири від 70 кв. м.

Експерт прогнозує стабільну цінову ситуацію з помірним зростанням до 5-7% на об’єкти з підвищеним попитом. На його погляд, на формування цін в найближчі місяці буде впливати геополітична напруга на кордоні країни, подорожчання енергоносіїв і загальна економічна ситуація в Україні.

“Потенційні покупці можуть розраховувати на те, що вартість в більш ніж 65% виставлених на продаж об’єктів залишиться стабільною, а можливі коливання не перевищать 2-3%”, – вважає Піта, не виключаючи зростання до 10% на якісні одно- і двокімнатні квартири .

Створена в 1995 році Асоціація фахівців з нерухомості (ріелторів) України – провідна профільна громадська організація країни, що об’єднує представників з 25 регіонів країни в 32 містах. Її членами є понад 2000 професійних ріелторів, відділення відкриті практично у всіх областях України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *