Попит на купівлю квартир у столичних новобудовах для здачі в оренду зріс на 15% у 2021 р.

Кількість запитів на підбір квартир у новобудовах з метою подальшого здавання в оренду в Києві в 2021 році зросла на 10-15%, повідомила генеральний директор агентства нерухомості Park Lane Вікторія Барабаш агентству “Інтерфакс-Україна”.

“Попит на оренду квартир у нових житлових комплексах найвищий серед загальної кількості запитів – близько 70% орендарів розглядають виключно нові будинки для оренди квартир. Тому квартири в комфортних для проживання новобудовах швидко розкуповують, а потім вони поповнюють якісну пропозицію квартир для оренди”, – сказала. вона.

За даними Park Lane, найбільш затребувані будинки, в яких купують квартири для подальшої здачі в оренду, розташовані в Дарницькому, Голосіївському, Печерському, Шевченківському, Святошинському та останнім часом у Подільському районі через будівництво нових станцій метро та активну забудову району.

Купують для оренди однокімнатні квартири площею 40-50 кв. м, двокімнатні – 65-70 кв. м, трикімнатні – 70-85 кв. м. Найбільша популярність у квартир з хорошими видовими характеристиками, що може впливати на орендні ставки, особливо якщо йдеться про квартири високого цінового сегмента.

За словами Барабащ, період повернення інвестицій залежить від класу нерухомості.

“На найбільш затребувані у орендарів квартири орендні ставки на 15-20% вищі, ніж на аналогічні за характеристиками об’єкти менш популярних ЖК. Тому від правильного вибору об’єкта залежить наступний дохід”, – сказала Барабаш.

У середньому окупність квартир становить 8-12 років залежно від об’єкта, потім щорічний прибуток становить середньому 10%.

“Орендні ставки на квартири в Києві найбільш стабільні в порівнянні з іншими регіонами. Навіть у періоди зниження попиту ринок відновлюється в середньому за 6-12 місяців. При цьому така негативна динаміка спостерігається рідко, приблизно раз на кожні 10 років. Купівля квартир у нових будинках для здавання в оренду гарний варіант для пасивного доходу”, – зауважила Барабаш.

За словами експерта, плюсом є і низькі амортизаційні витрати – косметичний ремонт у новій нерухомості, яку здають в оренду робити потрібно в середньому раз на 7-10 років, а самий капіталомісткий ремонт – інженерних мереж, як у квартирі, так і в будинку потрібно у перші 10-20 років дуже рідко.

АН Park Lane входить до корпорації First Realty Group. В Україні зареєстровано у 2006 році. Наразі має шість офісів, з якими співпрацює близько 400 професійних консультантів з нерухомості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *