Попит на кредити на «чорну п’ятницю» зростає в середньому на 15-20%, експерт

Популярність розпродажів на «чорну п’ятницю» зростає: понад 70% українців спеціально відкладають покупки, щоби скористатися великими знижками. Покупці починають підбирати товари ще наприкінці жовтня. Однак не завжди можуть одразу сплатити довгоочікувану покупку, а тому звертаються за кредитами, заявив директор з маркетингу компанії CreditKasa Віталій Соловйов.

Протягом останніх років у компанії CreditKasa помічають зростання попиту на продукти не лише у «чорну п’ятницю», а й протягом усього тижня, який передує цьому дню. Кількість заявок потенційних позичальників зростає на 15–20%. У той самий час зростає кількість як первинних звернень, і повторних. Також відрізняється у ці дні і сума кредитування: для нових клієнтів вона більша в середньому на 5%, а у разі повторних звернень – на 15%. У 2021 році в CreditKasa очікують збереження тенденцій попередніх років.

“Індекс споживчих настроїв, як індикатор готовності населення витрачати гроші та вірити в майбутнє, востаннє був на піку пізньої осені-зими 2019 року. Саме тоді продажі на “чорну п’ятницю” досягли максимуму, у тому числі й за рахунок кредитних коштів.” Чорна п’ятниця” 2020 року була значно скромнішою на тлі закінчення 2-ї хвилі карантину. Цього року індекс зростає і досяг рівня 68,2 у жовтні, коли минулого року цей показник становив 62,2. Одна з причин — зростання доходів українців, а отже, і платоспроможності, незважаючи на ці дані, ми очікуємо на сплеск попиту на кредити на 10-15% порівняно з минулим роком», — зазначив Соловйов.

Статистика попередніх років свідчить про те, що кредити, взяті протягом тижня, що передує «чорній п’ятниці», обслуговуються гірше на 10%. А за кредитами, виданими саме у п’ятницю, повернення нижче на 25%. І компанії необхідно докласти більше зусиль та часу, щоб позичальник погасив кредит. Самі рітейлери визнають, що частина покупок, зроблених у цей період, це імпульсивні та емоційні покупки. Українці беруть гроші на подарунки собі чи близьким, на покупку того, що хотілося купити вже давно, але не було змоги.

«Традиційно у разі проблем із обслуговуванням кредиту 70-75% клієнтів використовують механізм пролонгації. Вибираючи термін, клієнти не завжди можуть точно спрогнозувати свої доходи та витрати, тому вони часто пролонгують кредит, щоби було більше часу для погашення. В окремих випадках ми можемо запропонувати клієнту реструктуризацію», — резюмував Соловйов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *