Попит на гриби зростає: печериці надсилають через усю країну

Ціни на печериці в Україні зростають. Гриба на ринку не дуже багато, попит є, але клієнти не поспішають давати ціну вищу.

Про це повідомляє Грибне агентство УМДІС.

Як зазначається, якщо гриб на оптовому ринку продається по 33 грн., з господарства місцеві клієнти пропонують забрати по 29 грн. Водночас покупці із сусідніх областей готові приїхати та купити печерицю по 31-32 грн і навіть дорожче.

«Сьогодні на ринку печериці поменшало. Але зменшення це нерівномірне — десь гриба мало, а десь його чимало. Причому може бути навіть у межах однієї області. Подібний розкид є й у цінах. В областях Західної України і минулого тижня, і цьогорічного з різних господарств продають печерицю як по 29, так і по 34 грн», — пояснюють експерти.

У такій ситуації на перше місце виходить навіть не можливості притримати гриб в очікуванні кращої ціни, а вміння знайти покупця, наголошують в УМДІС.

«Якщо гриба багато, немає попиту та низька ціна по всій Україні – це складно зробити. Але сьогодні ситуація інша — гриба менша і попит потроху зростає. Тому важливо, перш ніж віддавати гриб дешево, спробувати знайти покупця, який може запропонувати більш високу ціну. Зрозуміло, ідеальна ситуація – це коли ферма продає стабільним клієнтам або посередникам за стабільними цінами, які влаштовують усіх. Проте в Україні є дещо інша кон’юнктура ринку та клієнтів багато грибників часто шукають окремо для кожної поставки.

У цій ситуації є багато прикладів, коли виробники, розуміючи, що на місці продати за гарною ціною печериці не зможуть, знаходять клієнтів у протилежних кінцях країни і житомирський гриб їде до Миколаєва, київського — до Харкова, а львівського — до Маріуполя», — підсумували експерти.