Понад 70% фінустанов прогнозують погіршення стану фінсектора в найближчі півроку

Понад 70% фінансових установ прогнозують погіршення стану фінансового сектора в найближчі півроку, тоді як в листопаді 2019 року їхня частка була істотно нижче – всього 4%, свідчать результати опитування про системні ризики фінансового сектора, проведеного Національним банком України (НБУ) в травні 2020 року .

Згідно з отриманими в ході опитування з даними, опублікованими на сайті центробанку, частка респондентів, які вважають загальний рівень ризику високим або дуже високим, зросла з 23% в листопаді 2019 до 37% в травні 2020 року.

Оцінюючи стан фінансового сектора, більшість респондентів (60%) відзначили погіршення фінансового сектора за останні шість місяців.

Згідно з опитуванням, корупція, діяльність правоохоронних органів і судової системи залишаються основним фактором ризику для фінансового сектора.

У порівнянні з попереднім опитуванням, яке проводилося в листопаді-2019, значно зросла оцінка ризиків, пов’язаних з економічною активністю і динамікою світових цін на сировинні товари. Якщо раніше 23% і 39% опитаних вважали цей ризик високим або дуже високим, то в даний час кількість респондентів, які дотримуються такої ж думки, зросла до 74% і 67% відповідно.

У топ-5 ризиків за оцінками респондентів увійшли також шахрайство, кібернетичні загрози та політична ситуація в Україні.

Відзначається, що 67% опитаних назвали стійкість фінансового сектора до негативних подій середньої (в листопаді – 62%), а 11% вважають її високою (в листопаді – 19%).

19% опитаних як і раніше вважають високим рівень ризику в сфері доступу до фондування (в листопаді також 19%), 52% – середнім (в листопаді – 42%). Рівень ризику конкуренції на ринку фінансових послуг як дуже високий оцінюють 0% респондентів (у листопаді – 4%), високий – 22% (у листопаді – 27%), середній – 52% (у листопаді – 46%). Загрози зміни вартості активів і погіршення якості застав як високі оцінив 37% опитаних (у листопаді – 31%), середні – 44% (у листопаді – 62%).

Опитування проводилося з 12 по 25 травня 2020 року. Участь в ньому взяли керівники 18 банків, 6 страхових і три інвестиційні компанії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *