Понад 23% українських роботодавців планують збільшити зарплати в 2021 – опитування Jooble

Починаючи з березня 2020 року, зменшити зарплати своїм співробітникам через карантин були змушені 18,8% українських компаній; 72,4% повідомили, що карантин не вплинув на їх роботу, і тому перегляду зарплат не було, а 8,8% компаній в цьому році, навпаки, їх збільшили.

Відповідні дані наведені в результатах опитування, проведеного серед українських роботодавців сайтом з пошуку роботи Jooble (Київ), повідомила прес-служба компанії у вівторок.

Згідно з опитуванням Jooble, зі скороченням персоналу через карантинних обмежень в 2020 році зіткнулися 21,6% компаній, в той час як 78,4% відзначили, що продовжують працювати в незмінному складі.

Рівень зарплат в 2020 році змінився в меншості опитаних компаній. Так, про зменшення зарплат повідомили 18,8% компаній, 72,4% залишили зарплатний фонд на незмінному рівні. 8,8% опитаних компаній повідомили, що, незважаючи на карантин, їм вдалося навіть збільшити зарплати.

Про свої плани щодо збільшення заробітних плат працівникам у 2021 році заявили 23,6% опитаних роботодавців. Залишити зарплати без змін вирішили 19,4% компаній. Зменшити ж їх планують 1,4% роботодавців, а майже половина з них – 49,5% – ще не визначилися в цьому питанні.

Повну компенсацію витрат, пов’язаних з тестуванням на COVID-19 пропонують тільки 18,8% компаній, часткову – 11,7%. Планують вводити систему компенсацій за тестування в найближчому майбутньому тільки 4,2% підприємств, а 58,2% компенсувати таких витрат поки не планують.

Jooble зазначає, що в 2020 році дещо змінилися і підходи до найму персоналу. Для деяких нові обставини стали поштовхом до активного рекрутингу – 16,4% опитаних Jooble компаній на карантині почали наймати більше співробітників, ніж планували. 13,6% через карантин переглянули свої плани і зменшили обсяги найму.

Майже половина респондентів (46,8%) відповіли, що істотних змін в їх роботі через карантин не сталося, тому вони продовжили наймати людей згідно з планом. 23,2% заявили про тимчасове призупинення рекрутингу нових працівників з-за невизначеності перспектив.

При цьому майже у третини підприємств (30,6% опитаних) бюджет на рекрутинг зменшився, у 4,1% компаній, навпаки, збільшився. Однак в більшості компаній витрати, пов’язані з рекрутингом, не змінилися – про таку стабільність заявили 65,3% компаній.

Дослідження проведено аналітиками Jooble на основі опитування 300 українських роботодавців в період з 20 листопада по 11 грудня 2020 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *