Помилка в законі паралізувала виробництво в Україні машинних олій

23 травня, після вступу в силу закону №466-IX про внесення змін до Податкового кодексу, українські виробники мастильних матеріалів втратили можливість зберігати, закуповувати, переробляти і продавати продукти, виготовлені на основі базових масел. Так як з ввізного сировини виробляються практично всі масла і мастила в Україні, галузь була повністю паралізована. Про це йдеться у спільному зверненні виробників до влади.

Причиною ситуації, на думку компаній, стала технічна помилка в прийнятій постанові. Внаслідок правки, внесеної групою народних депутатів-членів парламентського комітету з питань фінансів і податкової і митної політики, в підакцизний перелік продукції був доданий код 27 10 19 99 00, за яким в законодавстві закріплені “інші мастильні матеріали та інші дистиляти”. Під цим кодом товару в Україну ввозяться базові та індустріальні масла.

На технічний характер помилки вказує розміщення коду масел в класифікаторі товарів, який за описом відповідає лише рідким бензинів на основі газойлів (дизпаливо).

Зміни, крім різкого оподаткування масел майже максимальної акцизною ставкою в 213,5 євро за 1 тис. Л, що орієнтовно призведе до подорожчання тонни продукту на 47%, позбавили виробників можливості в принципі завозити і реалізовувати продукцію в Україні, йдеться в заяві.

Підприємствам, які раніше не працювали з підакцизними товарами, вже сьогодні потрібно зареєструватися платниками акцизного збору, обладнати та оформити акцизний склад, ємнісні парки зберігання продукції специфічними індивідуальними “досить дорогими” засобами обліку, а також отримати ліцензії. На всі ці дії може піти від 6 місяців до року.

“Станом на 27.05.2020 року на митницях України простоює вантаж з кодом 27 10 19 99 00” інші мастильні матеріали та інші дистиляти “, а посадові особи Митної служби України, які в своїй діяльності керуються Законом України від 19 вересня 2013 № 584- VII “Про митний тариф України”, розуміють наявність технічної помилки, але, не маючи відповідних офіційних роз’яснень з регламентом дій при оформленні такого товару, зобов’язані нараховувати акциз на базові масла за ставкою ввезення пального “, – йдеться в зверненні.

Компанії закликали влади якомога швидше усунути допущену помилку, а до того моменту направити в податкову і митні служби роз’яснення щодо адміністрування масел. Якщо ж сировину залишиться підакцизним, це призведе до остаточного знищення галузі, вважають підписанти листа.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *