Польський Orlen хоче купити мережу АЗС “Укрнафта”

Польський нафтовий концерн PKN Orlen зацікавлений в покупці мережі АЗС “Укрнафта”, якою володіють “Нафтогаз України” і група “Приват”. Про це повідомляє профільне видання Enkorr з посиланням на учасника зустрічі, що відбулася між представниками польського концерну, Міністерства енергетики та Міністерства закордонних справ України і “Нафтогазу”.

За його словами, в переговорах взяли участь десять топ-менеджерів PKN Orlen на чолі з головою правління концерну Даніелем Обайтеком, заступник міністра енергетики України Максим Немчінов, заступник міністра закордонних справ Дмитро Сеник, генеральний директор директорату нафтогазового комплексу і розвитку ринків нафти, природного газу і нафтопродуктів “Нафтогазу” Микола Колесник.

Повідомляється, що на зустрічі, зокрема, обговорювалися питання інвестицій в нафтопереробну галузь України, імпорту нафти, допомоги в створенні мінімального запасу нафти і нафтопродуктів.

“Orlen – компанія з колосальними можливостями, і ми очікували від неї почути пропозиції щодо частини інвестицій у виробництво, у великі нафтохімічні підприємства і трубопроводи, але поки почули тільки бажання купити заправки” Укрнафти “, при цьому бажано не дуже дорого”, – цитує видання учасника переговорів, що додав лише, що консультації між українською і польською стороною будуть продовжуватися.

“Укрнафта” є найбільшою нафтовидобувною компанією країни. НАК “Нафтогаз України” належить 50% + 1 акція, а групі компаній, пов’язаних з колишніми акціонерами ПриватБанку, близько 42%. На балансі “Укрнафти” знаходиться 25 бурових установок, 1 891 нафтова і 162 газові свердловини, компанії також належить 537 АЗС.

PKN Orlen – одна з найбільших в Центральній Європі нафтопереробних компаній. Управляє сім’ю НПЗ: трьома в Польщі, трьома в Чехії і одним в Литві. Також PKN Orlen управляє мережею з 2679 АЗС: +1749 в Польщі, 565 в Німеччині, 339 в Чехії і 26 в Литві. Група є одним з найбільших постачальників нафтопродуктів в Україну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *