Половину полуниці Україна експортувала на переробку в ЄС

Україна в 2019 році «просіла» в експорті черешні. При цьому серед ринків збуту майже не було країн ЄС – залишилися тільки Молдова і Білорусь.

Про це на вебінарі «Непереможений ЄС: досягнення і провали українських виробників плодоовочевої продукції на ринку розвинених країн» розповіла аналітик оптового ринку «Шувар» Тетяна Гетьман.

За її словами, до 2014 року майже вся черешня продавалася в Росію. Після закриття цього ринку істотно нічого не змінилося – Україна сфокусована на ринках Білорусі і Молдови.

У 2017 році вітчизняні компанії спробували диверсифікувати експорт. З’явилося більше шести країн, які купували українську черешню.

«Втім, в 2018 році ми цей досвід не повторили, тому що зовнішні ціни були незадовільними (хоча і внутрішня ціна була теж низькою). А вже в наступному році значно «просіли» в експорті », – розповідає Гетьман.

Що стосується суниці, то в цьому році на ринок ЄС Україна експортувала половину всієї ягоди, в основному як сировину для подальшої заморозки.

«Ще в 2013 році навіть росіянам було важко знайти в Україні суницю, яку можна було б довезти до їх ринків. А в 2016 році вперше ми експортували рекордний обсяг – 2 тис. Т. Потім експорт почав знижуватися », – додала аналітик.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *