Погодні умови, які останнім часом склалися по всій території України, вже загрожують посівам соняшнику.
Про це заявили експерти агрономічного департаменту компанії UKRAVIT.
Адже опади у вигляді дощів і високі температури повітря створюють сприятливі умови для поширення і розвитку таких небезпечних хвороб, як фомоз, фомопсідоз, іржа, септоріоз, альтернаріоз.
«Втрати врожаю соняшнику від небезпечних хвороб можуть бути дійсно суттєвими: в залежності від погодних умов сезону і поразки посівів, при несвоєчасному і недостатньому контролі вони можуть досягати від 15% до 80%», – зазначив керівник агрономічного департаменту компанії UKRAVIT Олександр Мігловец.
За його словами, в даний час на полях в більшості регіонів України вже відзначається розвиток і поширення септоріозу, альтернаріозу, в окремих областях – пероноспорозу і фомопсідоза. А з огляду на сприятливі для розвитку і поширення патогенів умови, до них цілком можуть додатися й інші хвороби.
«Тому, щоб отримати в умовах сезону 2020 щедрий урожай цієї культури, необхідно обов’язково велику увагу приділити фунгіцидної захисту», – підкреслив експерт.
Щоб зберегти урожай, Олександр Мігловец рекомендує вибрати інноваційний трикомпонентний фунгіцид з фізіологічним ефектом Капітал (азоксистробін, 150 г / л + ципроконазол, 60 г / л + епоксіконазол, 50 г / л).
Згідно з повідомленням, завдяки поєднанню трьох діючих речовин він забезпечує високоефективний і тривалий контроль широкого спектру хвороб як обробленого рослини, так і нового приросту.
Азоксистробін при попаданні на листову поверхню рослин переміщається акропетально і трансламінарну і здатний контролювати збудників з 4-х класів – Аскоміцети, Базидіоміцети, дейтероміцетів і Ооміцети.
Ципроконазол – інгібує біосинтез стеринів, у тому числі ергостеролу в клітинах грибів і, на відміну від інших інгібіторів біосинтезу стеринів, проявляє широкий спектр дії, обумовлений фізико-хімічними властивостями, поглинанням і переміщенням в рослинах.
А Епоксіконазол блокує утворення ергостеролу в клітинах грибів, внаслідок чого вони не можуть сформувати клітинні мембрани і припиняють свій розвиток.
«Препарат має виражену лікувальну дію проти багатьох небезпечних хвороб, яке проявляється в контролі патогена і блокуванні подальшого розвитку хвороб. При цьому він покращує використання вологи, фотоасиміляції, балансує азотний обмін і пригнічує утворення етилену. А ще – продовжує фотосинтетичну активність, покращує засвоєння культурою добрив і позитивно відбивається на продуктивності і якості вирощеного врожаю », – вказали експерти компанії.