Подорожчання кормів призведе до припинення реалізації проектів в свинарстві

Ситуація з подорожчанням кормів, поряд з ослабленням закупівельних цін на живця, не тільки обумовлює збитки виробникам свинини, а й сприятиме активному виходу операторів з ринку і припинення реалізації проектів подальшого розвитку.

Про це AgroPortal.ua розповіла керівник аналітичного відділу асоціації «Свинарі України» Олександра Бондарська.

«Різке збільшення вартості кормів через ситуацію, що склалася на ринку зернових за останні кілька місяців, негативно впливає на собівартість виробництва продукції тваринництва. Комбікорми в собівартості продукції птахівництва і свинарства займають 65-70%. Подорожчання фуражної кукурудзи більш ніж на 65%, фуражної пшениці – на 57%, соняшникової та соєвої шротів – на 39% і 42% відповідно сприяли зростанню вартості комбікормів на 40-45% », – зазначає Олександра Бондарська.

На її думку, наявність власного кормовиробництва для промислових свиногосподарств, звичайно, є перевагою. Однак не в плані фінансових вигод і / або економії, а з огляду на можливість контролювати якість комбікормів і адаптувати раціони в залежності від потреби.

«З огляду на, що виробництвом рослинницької продукції та / або виробництвом кормів займаються окремі підрозділи підприємства, більшість з них здійснюють розрахунки за ринковою ціною. Це вважається хорошою ринковою практикою, яка забезпечує, по-перше, прибутковість всіх напрямків діяльності підприємства і дозволяє реально оцінити економіку виробництва. Тому ті оператори, які здешевлюють собівартість свинини, жертвуючи прибутковістю інших виробничих підрозділів, мають лише позірна перевага », – стверджує Олександра Бондарська.

Що стосується можливості подорожчання свинини, аналітик зазначає, що підвищення цін звичайно відбувається в кінці листопада – на початку грудня, коли м’ясопереробні підприємства активно заготовляють сировину для м’ясних виробів до зимових свят і формують заморожені запаси.

«Однак передсвяткові піки в грудні з кожним роком стають менш вираженими, а цей рік демонструє нетипову цінову динаміку, тому робити тривалі прогнози оператори поки не беруться. Відзначимо, що максимальну ціну на свинину, як закупівельну, так і роздрібну, в цьому році зафіксували в кінці березня через сплеск «панічних» закупівель споживачів. Тому якщо до кінця року подібних форс-мажорів не виникне, то дорожче, ніж тоді, свинина не буде », – розповідає Олександра Бондарська.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *