PMI в 2021 р продовжить розвивати напрямок бездимної тютюнової продукції в Україні – новий гендиректор

Призначений 5 травня генеральним директором тютюнової компанії Philip Morris International Inc. (PMI) Яцек Ольчак позитивно оцінює темпи переходу українських користувачів до бездимної тютюнової продукції.

“Я дуже задоволений темпами (переходу користувачів на тютюнові вироби для електричного нагрівання (ТІЕН) – ІФ). Сподіваюся, що ми зможемо продовжувати цей процес. В Україні в 2017 році було більше 8 млн курців. На сьогоднішній день більш 1 млн з них вже перейшли на наш бездимний продукт IQOS “, – повідомив він на онлайн-прес-конференції агентству” Інтерфакс-Україна “.

Ольчак висловив надію, що український парламент у 2021 році схвалить зміни в порядок оподаткування бездимної продукції (з початку року ставка акцизу на ТІЕН зросла на 320%, порівнявшись зі ставкою для сигарет – ІФ). Він вважає, що сигарети і ТІЕН не повинні обкладатися однаковим акцизним податком, оскільки вони не є рівнозначними продуктами.

“Регулювання повинно сприяти переключенню курців на менш шкідливі альтернативи, такі як ТІЕН, а не повернення користувачів систем нагрівання тютюну тому, до сигарет”, – зазначив він.

Ольчак також уточнив, що в Україні, як і в багатьох інших країнах, існує певний градус “антитютюнової істерії”, яка намагається за допомогою адміністративних заходів скоротити кількість курців, але при цьому має нульову ефективність.

“Після п’яти років моєї роботи по просуванню зниження шкоди від тютюнових виробів і розширення доступу до альтернативних продуктів, я прийшов до висновку, що такі організації просто ще більше заплутують дану проблему, ніж її дозволяють”, – заявив Ольчак.

За даними на сайті компанії, 56-річний Ольчак з 2018 року обіймав посаду головного операційного директора PMI. У компанії працює з 1993 року, має ступінь магістра економіки Лодзинського університету (Польща). Його попередник Андре Каланцопулос перейшов до виконання обов’язків виконавчого голови ради директорів PMI.

Ухвалюючи своє призначення на пост гендиректора, Ольчак зобов’язався прискорити перехід PMI до майбутнього без тютюнового диму, про який було оголошено в 2016 році. Компанія зосереджена на розробці, науковому обґрунтуванні та відповідальної комерціалізації бездимних продуктів, які менш шкідливі, ніж куріння, з метою якомога швидше замінити ними сигарети.

За даними PMI, в планах – в 2025 році отримувати більше половини виручки від продажів продукції, не пов’язаної з сигаретами. У першому кварталі 2021 року частка такої продукції склала 28%.

Згідно з даними компанії, за станом на 31 березня 2021 року бездимна продукція реалізується на ринках 66 країн або ключових міст.

Philip Morris International – один з найбільших світових виробників тютюнових виробів. Випускає сигарети більш ніж на 50 фабриках і продає їх в 180 країнах.

“Філіп Морріс Україна” працює понад 20 років, володіє тютюновою фабрикою в Харківській області.

Відвантаження сигарет PMI в Україні в 2020 році знизилася на 4,3% в порівнянні 2019 роком у зв’язку із загальним падінням ринку, яке вдалося частково компенсувати збільшенням частки ринку ТІЕН.

Україна в лютому 2016 року став одним з перших ринків в світі поряд з Японією, Швейцарією та Італією, які представили повнолітнім курцям бездимний систему нагрівання тютюну IQOS. В основі пристрою лежить технологія HeatControl, особливість якої полягає в тому, що iQOS не спалює, а нагріває тютюн в межах строго контрольованого температурного режиму.

“Філіп Морріс Україна” в березні 2021 року прогнозувала зниження легального ринку табакосодержащіх виробів для електричного нагріву (ТІЕН) в 3,1 рази в порівнянні з попереднім роком – до 1,5 млрд шт. через підвищення акцизного податку на ці вироби з січня 2021 року на 320%.

Компанія підтримала внесення змін до закону №4278, що пропонують підвищення акцизу на ТІЕН на 200% з його подальшим зростанням на 30% в 2022-2025 роках замість одноразового підвищення на 320%. Зміни у вигляді поправки №55 були підтримані в лютому парламентським комітетом з питань фінансів, податкової та митної політики. В даний час вони знаходяться на розгляді депутатів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *