Площа посіву льону в Україні на 2021/22 МР оновить антирекорд – аналітики

За підсумками 2020/21 МР очікується зростання перехідних запасів, що стане однією з причин, що обмежують розширення посівних площ в 2021/22 МР.

Про це повідомляють аналітики «УкрАгроКонсалт».

«Іншою причиною, яка залишить льон в нішевий сегменті, не давши збільшити клин посіву, будуть сприятливі погодні умови для посіву традиційних олійних культур. Найімовірніше площа посіву льону в новому сезоні оновить антирекорд », – підсумували в« УкрАгроКонсалт ».

Відзначається, що в 2020/21 МР посівна площа олійного льону скоротилася на 14%, ставши мінімальної з 2004/05 МР, що було частково компенсовано зростанням врожайності і призвело до зростання врожаю на 1,3%.

Згідно з повідомленням, в поточному сезоні Україна програє цінову конкуренцію ключовим світовим виробникам льону – Казахстану, Росії і Канаді.

«Експортний потенціал ринку льону в 2020/21 МР мінімальний з 2008/09 МР. Ключовим імпортером українського льону залишається ЄС з часткою ринку 69%. При цьому відзначається зростання внутрішньої переробки льону і експорту лляної олії, основний обсяг якого експортується в країни ЄС і Китай », – йдеться в повідомленні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *