Волокна трави або інший зеленої біомаси можуть замінити пластик в якості 100% биоразлагаемого одноразового матеріалу для упаковки їжі на винос.
Така мета інноваційного проекту SinProPack, метою якого є розробка стійкої альтернативи одноразовим пластмас, пише EurekAlert.
Проект об’єднує промисловість, споживачів і науково-дослідні інститути для розробки, демонстрації, тестування і оцінки упаковки на основі рослин.
Однак перед виходом на промисловий обсяг виробництва концепції ще належить пройти пілотні випробування.
Проект SinProPack координує директор центру Датського технологічного інституту Енн Крістін Стінкьер Хаструп.
За його словами, щорічно Данія використовує 10 тис. Т упаковок для їжі і напоїв на винос. Заміна такої кількості пластику на біологічно руйнуватися упаковку знизить викиди вуглецю при виробництві матеріалу приблизно на 210 тис. Т на рік.
При цьому зелена біомаса є доступним ресурсом в Данії.
«Після збору зелені і вилучення білка на корми для тварин ми можемо очищати і подрібнювати волокна рослин для отримання целюлози, з якої будемо виробляти упаковку», – говорить доцент Мортен Амбе-Йенсен з факультету біологічної та хімічної інженерії Орхуського університету
Таким чином, вони будуть використовувати побічні продукти від виробництва білка і отримувати додаткову вартість.
Вчені також відзначають, що волокна становлять близько 70% зелені, яка подається на біологічну очистку після екстракції білка.
Ймовірно, в якості волокон майбутнє виробництво буде використовувати конюшина.
До слова, SinProPack вже отримав 440 тис. Євро державного фінансування, що виділяється на «зелені» проекти.