Підсумки року: українські аграрії отримали вдвічі менше прибутку

Прибутки сільськогосподарських підприємств за результатами 2019 р зменшаться на 43%, хоча обсяги виробництва агропродукції виросли на 3,3%.

Про це повідомив директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко, йдеться в повідомленні інституту.

За його словами, якщо 2018 р прибуток сільгосппідприємств становила 71,2 млрд грн, то за 2019 р складуть близько 31 млрд грн.

Вчений пояснив, що зменшення доходів, на тлі випереджаючого зростання собівартості сільськогосподарської продукції над доходами від її реалізації, зумовило різке – майже в 3 рази – падіння рівня рентабельності сільськогосподарського виробництва в аграрних підприємствах.

При цьому прибуток від рослинництва зменшиться майже наполовину – до 33 млрд грн, а тваринництво в сільгосппідприємствах знову може стати збитковим (-2,1 млрд грн), зазначив академік. Найбільше сільськогосподарські підприємства втратили на виробництві та реалізації пшениці – майже 24 млрд грн, кукурудзи на зерно – понад 18 млрд грн, ріпаку – понад 3,4 млрд грн і соняшнику – близько 3,2 млрд грн.

«Загалом переважна більшість рослинницької продукції – крім цукрових буряків і сорго – залишилися прибутковими, тоді як в тваринництві прибутковим залишилися виробництво молока і вирощування м’яса птиці», – підсумував Юрій Лупенко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *