Підсумки року: прибутковість молока вийшла на рекорд

Індекс умовної прибутковості молока (УМВ) в 2019 р підскочив відразу на 27% в порівнянні з попереднім роком і досяг рівня 2013 г. Це кращий показник за останні 8 років.

Про це повідомив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак на своїй сторінці в Facebook.

«Однак, радіти особливо нічому з точки зору держави, тому що Україна фактично перестає бути значущим експортером молочної продукції. Більш того, є загроза того, що імпорт буде перевищувати експорт вже в 2020 році, особливо якщо курсові тенденції будуть збережені », – зазначає він.

Ярмак пояснив, що розмови про ринок землі привели до заморожування інвестиційних планів більшості виробників молока на невизначений час в 2019 році.

«Більш того, холдинги і неефективні власники корів, почали масово позбавлятися від них, щоб зібрати кошти на викуп земельних ресурсів. Інша причина – падіння прибутковості виробництва зернових. Адже раніше за рахунок прибутковості зерна фінансувалася нефектівність тваринництва багатьох підприємств, а корів тримали тільки щоб люди, які здають в оренду паї, були до них лояльними. З запуском ринку землі про це вже можна буде особливо не турбуватися, тому факітчно, процес вирізання пішов », – вважає експерт.

На його думку, з такої кризи галузь вийде оновленої – залишаться тільки ті, хто дійсно інвестував в розвиток сучасного виробництва якісного молока. Зросте якість молока і молокопродуктів.

«Аналогічно з переробниками – на ринку будуть залишатися ефективні. Якщо ще й інвестклімат покращиться, то взагалі можна очікувати, що на тлі зниження прибутковості рослинництва, в тваринництво почнуть надходити нові, досить якісні засоби. Але це «якщо» дуже рідко у нас вистрілює, на жаль », – уточнив Ярмак.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *