Підприємства готові будувати картоплесховища при наявности держпідтримки

Майже 50 підприємств задекларували готовність будівництва картоплесховищ в разі прийняття державою рішення про компенсацію підприємствам 50% вартості будівництва сховищ.

Про це розповіла виконавчий директор Української асоціації виробників картоплі Оксана Руженкова під час XI Нідерландсько-українського форуму з професійного картоплярства.

«Будівництво картоплесховища – це дуже дорогі витрати для фермера. Але користуючись державною допомогою слід будувати якісні сховища, розраховуючи на експлуатацію не на один десяток років », – зазначила Оксана Руженкова.

Комерційний директор ТОВ «ВанДайк Технікс» Андрій Марущак розповів, що Україна потребує сховищах різного роду зберігання, як насипом, так і в контейнерах, як для переробки, так і для зберігання столового картоплі.

«У будь-якому випадку потрібно збільшувати потужності зі зберігання, але тільки за рахунок підприємства, яке вирощує картоплю – це зробити неможливо. Адже вартість сховища обсягом 10 тис. Т становить близько 3 млн євро інвестицій. Це значні кошти і не підйомні для простого господарства »- впевнений Андрій Марущак.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *