Перша партія українського часнику вирушила до Великобританії

Асоціація виробників часнику України почала співпрацювати з підприємцями Великобританії щодо експорту часнику.

Про це AgroPortal.ua повідомила керівник проектів Асоціації виробників часнику України Юліанна Мусса.

«Півроку тривали переговори щодо українських сортів і якості самого продукту. У 2020 році Великобританія вийшла із зони ЄС, але правила торгівлі залишилися поки незмінними. У 2021 році Великобританія змінює правила торгівлі. І якщо ми говоримо про дослідження, то українським часником цікавляться не вперше », – розповідає Юліанна Мусса.

За її словами, під час експорту в 2020 році потрібен був фітосанітарний сертифікат, Євро-1 або сертифікат походження і сертифікати відповідних органів на вимогу. Але найкращим залишається GLOBALG.A.P.

«Без сертифікату GLOBALG.A.P. буде складно потрапити на полицю маркету », – зазначає Юліанна Мусса.

Вона додала, що до Великобританії були відправлені сорти часнику: Любаша, Любава Таврійська, Харківський Фіолетовий, Дюшес, Софіївський, Ірен.

«Скоро очікуємо позитивну відповідь, адже деякі країни ставлять під сумнів якість китайського часнику і сам процес вирощування: як вирощують, що додають, які добрива вносять, ніж обробляють кінцевий продукт. Основною і головною проблемою для українських виробників часнику є правильне зберігання і правильна транспортування. Зберігання овочів залишається великою проблемою українських фермерів і кооперативів », – стверджує Юліанна Мусса.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *