Перевезення зерна залізницею в липні встановили антирекорд

Перевезення зерна залізничним транспортом в липні 2020 р залишається на низькому рівні – вантажопотік зернових і продуктів перемолу залізницею склав 1,7 млн ​​т, що є найнижчим показником за 2018-2020 роки.

Про це повідомляють аналітики Zernovoz.ua.

«Основна причина – падіння експортних відвантажень сільгосппродукції. В розрізі товарних позицій, найбільше зниження порівняно з аналогічним періодом минулого року демонструє кукурудза (зерно старого врожаю), на 31 липня 2020 р відставання склало 72,7%, така динаміка є наслідком більш активного експорту цієї культури в першій половині 2019/20 МР. Також фіксується зниження обсягів по ячменю на 12,7% щодо липня 2019 року в результаті пізнього старту збирання ранніх культур, а також низької врожайності на півдні країни в зв’язку з чим виникло тимчасовий дефіцит ранніх зернових нового врожаю », – пояснюють експерти.

У липні питома вага експортних поставок зернових перевищив 90% на тлі скорочення вантажопотоку на внутрішньому напрямку, а також зниження обсягу транзиту та імпорту.

Крім того, в липні відбувся перерозподіл зернового вантажопотоку на користь станцій «Жовтнева» (експ.), «Чорноморська» (експ. Для ТІС) і «Одеса-Порт» (експ.), В той же час частка постійного лідера рейтингу – станції «Чорноморськ-Порт-Експорт», скоротилося з 55,5% в червні до 26% у липні 2020 р

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *