Переробники недоотримали 30 тисяч тонн молока

Переробні підприємства в січні-березні 2020 р отримали 847,2 тис. Т молока, що на 3,5% менше (30,9 тис. Т), ніж за відповідний період минулого року.

Зниження обсягів надходжень відбулося з боку домашнього сектора, тоді як молочно-товарні ферми наростили поставки, говориться в повідомленні Асоціації виробників молока.

Сільськогосподарські підприємства забезпечили надходження на рівні 644,7 тис. Т, що на 1,1% вище, ніж в минулому році. Зростання поставок сировини від молочно-товарних ферм (МТФ) відбулося в дев’яти регіонах, серед лідерів – молокопереробні потужності Львівщини (+ 28,9%), Полтавщини (+ 16%), Хмельниччини (+ 15%), Запоріжчини (+ 15%) і Житомирщини (+ 9%). Тим часом переробники Миколаївщини та Херсонщини, навпаки, недоотримали «промислового» сировини на 18,6% і 10,8% відповідно.

Від особистих селянських господарств поставки на переробні потужності скоротилися в Чернівецькій (-66,7%), Івано-Франківській (-57,2%), Дніпропетровській (-42,9%), Херсонській (-28,1%) і Вінницькій ( -26,4%) областях

«Говорячи в цілому про надходження молока від обох секторів, слід зазначити, що недоотримання зафіксовано у переробників 16 областей, серед яких підприємства Івано-Франківської (-33,9%), Сумській (-25,7%), Херсонській (-17, 6%), Харківській (-15,8%) і Миколаївській (-12,9%) », – уточнили в асоціації.

Найбільш впевнено можуть відчувати себе переробники на Львівщині та Полтавщині, адже тут надходження сировини зростає як від сільськогосподарських підприємств, так і від населення.

«Отже, тренд скорочення як виробництва, так і надходження молока на переробку триває, і підтримують його саме домогосподарства. Така тенденція, на жаль, буде зберігатися. Єдиною надією для переробників тут є промислові молочно-товарні ферми, які після значного скорочення поголів’я в минулому році, в новому році демонструють серйозну роботу над підвищенням продуктивності та загальної ефективності свого господарства навіть в умовах кризи. А також перехід присадибної сектора в сімейні та фермерські господарства », – підсумували в АПМ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *