Переробник: Ціни на ягоди можуть піднятися в 2-3 рази

Ціни на ягоди та фрукти в новому сезоні будуть залежати від урожайності, на яку в першу чергу вплинуть погодні умови.

Як розповіли в групі компаній T.B. Fruit, винятком є ​​Польща, де з-за ситуації з вірусом, може виникнути проблема з працівниками для збору полуниці, ревеню, літньої малини.

«У зв’язку з цим ціни на цю сировину можуть бути в два-три рази вище, ніж в звичайний рік. Кількість сировини буде дуже обмежена, велика частина піде на ринок свіжої продукції », – вважає директор з виробництва T.B. Fruit Олег Мочалюк.

Сьогодні плантації ягід і фруктів в Україні ростуть і при гарній врожайності здатні на 75-80% забезпечити як «свіжий» ринок, так і переробні підприємства. До того ж, плюсом для країни є повернення із заробітків багатьох українців, які при гарному врожаї ягід займуться його збором.

Як зазначив Олег Мочалюк, заводи T.B. Fruit в умовах дефіциту сировини будуть впроваджувати оптимізацію виробничих витрат, розширювати географію закупівлі сировини, укладати більшу кількість контрактів на невеликі поставки, збільшувати частку біопродукції в загальному обсязі, нарощувати виробництво пектину з покупної сировини.

Для довідки: група компаній T.B. Fruit – провідний виробник концентрованих соків в Європі, третій в світі виробник яблучного пектину. Кожна 10-я пляшка соку в світі зроблена з фруктів і ягід, перероблених T.B. Fruit. До складу групи входять 7 заводів з переробки фруктів і овочів (Україна, Польща, Молдова), агрикультура, транспортно-логістичний, інжиніринговий бізнес, компанія з виготовлення дерев’яних піддонів, а також власна торгова марка соків прямого віджиму Galicia. У планах компанії на 2020 рік – запустити потужності для шокового заморожування овочів, фруктів і ягід в Україні, а також завод з виробництва технічного спирту. T.B. Fruit належить українському бізнесменові Тарасу Барщовський.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *