Переробка сої стає все більш привабливою

Вирощування сої має високий потенціал в Україні за певних умов.

Про це в ході дискусійної панелі заявив директор департаменту аграрного розвитку Міністерства аграрної політики та продовольства України Ігор Віштак, говориться у повідомленні міністерства.

«Соя в сівозміні досить ефективна порівняно з іншими культурами, оскільки збагачує азотом ґрунт. Соя — це дешевий білок, використовується як у харчовій промисловості, так і у виготовленні кормів. Переробка сої стає все більш привабливою. В Україні збільшується поголів’я свиней і курей, якраз є потреба у шроті соєвому як джерелі білка», — зазначив Ігор Віштак.

Він додав, що внаслідок зміни клімату деякі великі агровиробники скоротили частку сої в сівозміні. Адже відомо, що культура досить залежна від вологи, тому зрошення посівів — дуже важливий чинник, оскільки це дасть змогу отримувати стабільний високий врожай та прибуток.

«З відновленням меліорації ця культура повертається у сівозміну в багатьох господарствах. Крім того, вирощування сої, на відміну від надмірного збільшення посівних площ соняшнику, має позитивний ефект для всього сільського господарства, оскільки ця культура є ідеальним попередником практично для всіх зернових культур», — додав Віштак.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *