Перехід до нових вимог маркування продуктів продовжили на 2 роки

Наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, який збільшує на 2 роки перехідний період введення в оборот фасованої продукції, зареєстрований в Мін’юсті (№382 / 36004 від 24 березня 2021 г.) і найближчим часом буде опублікований.

Про це йдеться в повідомленні Європейської Бізнес Асоціації.

Як зазначається, 5 березня 2021 р виробники харчових продуктів повинні перейти на новий формат нанесення інформації на упаковку фасованих товарів. Йдеться про вимоги наказу Мінекономіки «Про встановлення метрологічних вимог до фасованим товарам» (№969, від 5 липня 2017 г.).

«Однак з огляду на те, що в 2020 році істотно зменшилося споживання окремих категорій харчових продуктів і, відповідно, впали їх продажу, у компаній утворилися значні запаси пакувальних матеріалів. Так, компаніям довелося б списувати фасовані продукти харчування і пакувальні матеріали у великій кількості тільки через невідповідність деяких незначних складових маркування новими правилами », – пояснюють в асоціації.

Експерти вважають, що втрати для бізнесу могли бути істотними, а, крім того, і невиправданими, оскільки справа йде тільки про етикетці і аж ніяк не зачіпає безпеку і якість самого продукту.

«Це створило б зайві проблеми для бізнесу, якому і так складно працювати в умовах погіршення економічної ситуації в країні і посилення викликів, обумовлених пандемією COVID-19», – підсумували в ЄБА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *