Пасічники назвали три найбільші проблеми в бджільництві

Виробники меду сьогодні мають три найбільші проблеми, які впливають на виробництво, реалізацію меду і в цілому на ринок меду в Україні.

Про це повідомив директор ТОВ «Пчеліч» Олександр Оньша під час ХІХ регіонального форуму «Органічна Україна 2020. Кропивницький».

«Перша проблема – це скорочення кормової бази і зменшення ефективного медозбору майже вдвічі. Кожній бджолиної сім’ї за сезон потрібно зібрати 120-150 кг нектару. У Кіровоградській області сьогодні майже всі землі (84%) є орними, природних медоносів майже не залишилося, а в планах посівів тільки два види медоносів – соняшник і рапс », – зазначає Олександр Оньша.

За його словами, друга проблема, яка не залежить від бджолярів, – питання експорту меду з України.

«Сьогоднішня ситуація була спровокована два роки тому діями по захопленню ринку експортерами меду. Вони почали активно діяти і від такої сильної конкуренції отримали на ринку неадекватні ціни на мед. З тієї ж причини зараз маємо зменшення експорту », – розповідає Олександр Оньша.

Він зазначив, що третім кризою для бджільництва є низька купівельна спроможність споживачів. Оскільки мед не є основним продуктом харчування, то в нинішній ситуації українці не готові витрачати на нього гроші.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *