Парламент схвалив законопроект про ринок биометана

Верховна Рада України сьогодні, 9 вересня 2021 р прийняла за основу проект Закону «Про внесення змін до Закону України« Про альтернативні види палива »щодо розвитку виробництва биометана».

Рішення підтримали 300 народних депутатів, повідомляє AgroPortal.ua.

«Метою законопроекту є забезпечення можливості верифікації очищеного біогазу (биометана), фізико-технічні характеристики якого повинні відповідати вимогам нормативно-правових актів на природний газ, видачі гарантії походження на обсяг такого газу, формування реєстру биометана», – йдеться в повідомленні парламенту.

Проектом закону передбачено запровадження механізму розвитку ринку биометана, який спрямований на використання можливостей української ГТС, яка пов’язана з ГТС європейських країн, і, в довгостроковій перспективі, фізичний або віртуальний експорт биометана на ринки країн Європейського Союзу, що може поліпшити економічну привабливість виробництва биометана в Україні .

«Розробка українського реєстру виробництва і використання биометана і співробітництво з подібними реєстрами країн Європейського Союзу є потенційною можливістю продажу биометана іншим країнам з обміном гарантій (сертифікатів) його походження», – додали в парламенті.

За словами парламентаріїв, потенціал отримання биометана в Україні становить від 11 до 17 млрд м3.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *