Парадокс: врожай лохини знижується при щорічному прирості плантацій

Сезон реалізації лохини в господарствах України вже близький до завершення, що тягне за собою досить стрімке скорочення пропозиції цієї ягоди на ринку. Характерною особливістю даного сезону лохина стало значне зміщення термінів початку реалізації і закінчення, що обумовлено холодної і затяжною весною.

Про це повідомляють аналітики проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти».

Варто відзначити, вже на сьогоднішній день більшість українських садівників пропонують до продажу залишкові партії лохини. При цьому активний попит і скорочення пропозиції в даному сегменті дозволяють їм укладати угоди по 200-270 грн / кг ($ 7,19-9,70 / кг), при цьому ціни на лохину утримувалися на досить високому рівні протягом усього сезону.

«Поточний розвиток ситуації на ринку лохини в Україні, коли при щорічному прирості площ виробники збирають нижчий урожай, ніж роком раніше, дуже важко вважати оптимальним. Навіть в тому випадку, коли поодинокі господарства змогли заробити, при досить високому рівні цін на ягоду, більшість виробників лохини в поточному сезоні навряд чи змогли отримати хоч мінімальний прибуток »- прокоментував ситуацію керівник проекту« АПК-Інформ: овочі і фрукти »Олександр Хорєв.

Відзначається, що на сьогоднішній день лохина в Україні коштує в середньому в 1,6 рази дорожче, ніж в кінці сезону минулого року. Більш високий рівень цін на лохину в Україні в порівнянні з минулим роком обумовлений затримкою сезону дозрівання ягоди в середньому на 7-10 днів. Також, ще одним важливим фактором такої цінової ситуації, стали значні втрати, які понесли виробники даних ягід внаслідок весняних заморозків та інших природних катаклізмів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *