Парадокс: Канада купує ріпак в Україні

Трейдери в квітні 2021 р продали дві партії українського ріпаку канадським покупцям, що є досить незвичайною угодою, яка вказує на вплив різкого зростання світового попиту на олійні.

Про це з посиланням на джерела на ринку повідомляє Refinitiv Agriculture в своєму Telegram-каналі.

За словами трейдерів, продаж здійснювався з урожаю 2021 року зі постачанням в серпні, при цьому мова йшла про двох поставках, кожна по 30 тис.т.

Як зазначається, Канада є найбільшим в світі експортером і виробником каноли, однією з різновидів ріпаку, і її переробники рідко імпортують сировину на такі великі відстані. Але в цьому році різке зростання попиту в Китаї на рослинне масло і корми для тварин спустошив запаси в Північній Америці і привів до зростання цін на ріпак і сою.

«Продажі, очевидно, були пов’язані з обмеженими поставками каноли на внутрішньому ринку Канади, – сказав один європейський трейдер. Я ніколи раніше не бачив таких угод ».

Продажі відбуваються на тлі очікуваного скорочення запасів каноли до 8-річного мінімуму до середини літа, незадовго до наступного врожаю.

«Канадський експорт каноли був дуже високим в останні місяці, також були відзначені високі продажі в Китай макухи каноли і рапсового масла поряд з хорошим внутрішнім попитом на біодизель, – додав європейський трейдер. Схоже, що виникає деякий дефіцит внутрішньої пропозиції ».

При низькій пропозиції ф’ючерси на канолу на ICE залишаються поблизу рекордних максимумів, установлених в лютому.

«Щоб розглядати поставки з Чорноморського регіону і України зокрема, запаси повинні бути жахливо низькими, – вважає канадський брокер по товарних ф’ючерсів компанії RBC Філ Спейс, додавши, що канадські закупівлі в Україні є першими на пам’яті.

За його словами, нинішній дефіцит може змусити переробників уповільнити темпи. Канадська комісія по зерну заявила в квітні, що з серпня 2020 року Канада експортувала на 21% більше каноли, що призвело до виснаження запасів.

Консалтингове агентство АПК-Інформ в Україні повідомило минулого тижня, що експортні ціни на український рапс виросли на 35 $ / тонну за тиждень через побоювання щодо стану посівів в Європі і можливого скорочення посівних площ в Україні. Станом на 16 квітня ц.р., ціни на ріпак склали 560-570 $ / т на базисі CPT-порт з постачанням липні-серпні, говориться в повідомленні консалтингової компанії.

Україна вже приступила до сівби ярого ріпаку, але, за офіційними прогнозами, посівні площі під ріпаком можуть скласти 1 млн га, що на 10% менше торішніх. При цьому урожай ріпаку в Україні в 2021 році може залишитися на рівні минулого року в 2,6 млн т, незважаючи на скорочення посівів. Україна традиційно експортує більшу частину своєї продукції ріпаку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *