Пандемія підштовхнула українських споживачів до онлайн-шопінгу – опитування Deloitte

Пандемія COVID-19 значно вплинула на поведінку споживачів, 39% респондентів знизили частоту покупок в традиційних магазинах, перевівши частину закупівель в онлайн. 30% також відзначили, що у них знизилися витрати на покупки в офлайн-магазинах.

Про це представники компанії Deloitte розповіли на презентації результатів дослідження “Споживчі настрої споживачів 2020”.

Крім того, 66% українців зазначили, що знизили витрати на алкогольну продукцію, а 64% знизили витрати на відвідування ресторанів. При цьому 31% респондентів почали більше витрачати на ліки.

Більше 50% опитаних продовжували купувати в традиційних магазинах продукти харчування, алкоголь і ліки, не використовуючи онлайн-сервіси. Що стосується онлайн, лідерами продажів були товари з категорії косметика, парфумерія, побутова техніка та електроніка, дитячі товари та іграшки. Найбільше українці економили на одязі та взутті, косметиці, парфумерії, товари для домашнього використання і побутової хімії.

У найближчі два роки 32% опитаних респондентів відповіли, що будуть надалі купувати онлайн, де 20% зменшать покупки офлайн. При цьому 40% опитаних некомфортно себе почувають при покупках в традиційних магазинах, а при покупках онлайн кожен другий українець переживає за безпеку своїх даних.

Продукти харчування та товари для домашнього використання

За даними результатів дослідження 98% українців продовжать покупки продуктів харчування в традиційних магазинах, при цьому лише 44% відповіли, що мають певний досвід покупок онлайн. В середньому на 52% чек покупок більше онлайн, ніж офлайн.

Всього 57% респондентів будуть здійснювати покупки в магазинах біля будинку, де в першу чергу купують молочні продукти, бакалію та т д. При цьому 69% опитаних купують товари українських виробників.

У топ-3 товарів, які найбільш користуються попитом – бакалія, молочні продукти і кондитерські вироби. Під час покупок 64% респондентів прив’язуються до бренду, а 54% рекомендують ці товари своїм знайомим.

Всього 95% опитаних купують офлайн товари для домашнього використання і побутову хімію, а 55% – купують онлайн.

Побутова техніка

Під час карантину в категорії техніки для дому найчастіше купували смарт годинник, мобільні телефони, планшети, мультиварки і розумні колонки. Так, 85% респондентів купували техніку для будинку офлайн, а 65% здійснювали покупку онлайн. Лише 18% прислухаються до рекомендацій своїх друзів при покупці товарів для дому та 7% прислухаються до рекомендацій продавців в торговій точці. При виборі техніки 23% споживачів відштовхувалися від свого попереднього досвіду.

Дослідження проводилося в грудні 2020 року шляхом опитування споживачів, де взяли участь 1600 респондентів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *