Падіння “Укрбуду” призвело до перерозподілу ринку житлового будівництва Києва

Відхід зі столичного ринку житлового будівництва корпорації “Укрбуд” привів до істотного перерозподілу сил серед забудовників і девелоперів, вважає президент компанії UTG (Київ) Вадим Непосєдов.

“Ситуація з” Укрбуд “привела до зміни розстановки сил серед столичних забудовників і девелоперів: тепер 59,6% ринку контролюють сім компаній, тоді як раніше 50% контролювали” Укрбуд “і” Київміськбуд “, – констатував він.

За словами Непоседова, зокрема, лідерами за обсягами і кількістю проектів столичного ринку житлового будівництва за станом на початок 2020 року є “Київміськбуд”, Stolitsa Group, “Інтергал-Буд”, ZIM Capital Group, bUd development, KAN Development, UDP.

Проблеми у інвесторів c забудовниками ( “Укрбуд”, “Аркада”, “Уко Груп” Войцеховського, “Еліта-центр”) призводять до більшої лояльності з боку покупців до девелоперів з перевіреною та підтвердженою позитивною репутацією.

“Зростання значення репутації додатково посилює боротьбу за споживача для нових гравців будівельного ринку. На споживача це позначається зростанням продажної ціни квартир від надійних девелоперів”, – зазначив президент компанії UTG.

Крім того, за його словами, в Києві відзначається переорієнтація багатьох забудовників на проекти в більш високі сегменти (комфорт +, бізнес і преміум).

“Зростання класу житла і цін на квартири в Києві логічний: пропозиція в наближених до столиці населених пунктах Київської області (безпосередній передмістя – Вишневе, Вишгород, Ірпінь, Софіївська Борщагівка, Новосілки та ін.) Представлено великою кількістю недорогих комплексів в класі” економ “з доступними цінами і широкими можливостями розстрочки “, – сказав експерт.

Як зазначає Непосєдов, вибори президента України і Верховної Ради в 2019 році, а також пішли за ними зміни в розстановці сил правлячої еліти країни змусили більшість категорій населення зайняти вичікувальну позицію або відмовитися від придбання дорогих покупок. Все це спровокувало обмеження попиту в першому і другому кварталах.

“Тим не менш, оптимізм українців, зміцнення курсу національної валюти, зростання споживчих настроїв привели до реалізації значного обсягу відкладеного попиту в третьому і четвертому кварталах. В результаті за результатами 2019 роки кількість укладених приватними і державними нотаріусами угод купівлі-продажу квартир та індивідуальних житлових будинків в Україні (без урахування АРК) продемонструвало позитивну динаміку – +24,156 тис. угод в абсолютному вираження або + 8,7% у відносному “- резюмував Непосєдов.

При цьому в Києві зафіксовано новий абсолютний рекорд кількість угод – 41,5 тис. Договорів купівлі-продажу квартир за минулий рік.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *