Падіння промвиробництва в Україні в лютому-2021 прискорилося до 4,6% через невисокосного року – Держстат

Промислове виробництво в Україні в лютому 2021 року знизилося на 4,6% по відношенню до “доковідному” лютого 2020 року, а скоригована на ефект календарних днів (минулий рік був високосним) скорочення було помітно меншим – 2%, повідомила Державна служба статистики.

Відомство зазначило, що до попереднього місяця зростання промислового виробництва в лютому склав 0,3%, а з урахуванням сезонної коригування – 0,4%.

У переробній промисловості в лютому-2021 до лютого-2020 зафіксований спад на 6,7%, у добувній промисловості і розробці кар’єрів – на 3,9%, тоді як в постачанні електроенергії, газу, пари та кондиціонованого повітря – зростання на 1,9 %.

З урахуванням коригування на високосний рік скорочення виробництва в переробці склало 4,4%, у добувній промисловості – 1,4%, а зростання в постачанні електроенергії та газу – 7,8%.

У січні спад промвиробництва склав 4%, а скоригований на ефект календарний днів – 2,7%. В цілому за два місяці промислове виробництво в Україні скоротилося на 4,2%, в тому числі в переробці – на 6,5%, добувної промисловості – на 3,4%, хоча в постачанні електроенергії, газу та пара було досягнуто зростання на 2 , 5% через істотно більш холодної погоди.

Як повідомлялося, промислове виробництво в Україні в 2020 році впало на 5,2% після скорочення на 0,5% роком раніше. У той же час в грудні минулого року вперше з травня 2019 року був зафіксований його зростання в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року – на 4,8%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *