Основний імпортер українського ячменю скоротив закупівлі в два рази

За підсумками липня-лютого 2019/20 МР Україна відправила на зовнішній ринок 3,9 млн т ячменю, що на 21% перевищує аналогічний показник минулого сезону (3,2 млн т).

Про це повідомляє «АПК-Інформ».

Що стосується географії експорту зернової, то основними імпортерами за минулий період стали Саудівська Аравія, Китай, Іспанія, Туреччина і Алжир, сумарно закупили 71% всіх відвантажених партій.

«При цьому Саудівська Аравія стала єдиним імпортером в ТОП-5, який за вісім місяців поточного МР скоротив імпорт українського ячменю. Зниження закупівель зафіксовано на рівні 52% відносно аналогічного показника у попередньому сезоні, що в абсолютному вираженні склало лише 1 млн т зернової », – наголошується в матеріалі.

Китай же наростив закупівлі ячменю з України в 2,5 рази – до 798,5 тис. Т. Іспанія після тривалої перерви в липні поточного сезону відновила закупівлі зернової, які за вісім місяців склали 372,8 тис. Т. Що стосується Туреччини та Алжиру , то їх обсяги імпорту зросли в 21 разів і 34 разів відповідно – до 325,2 тис. т і 226,8 тис. т.

«Варто зазначити, що урожай ячменю в Україні в 2019/20 МР, за попередніми підсумками, оцінюється в 8,9 млн т (+ 21% до валового збору 2018/19 МР), при цьому експортний потенціал нами оцінюється в 4,8 млн т (+ 35%), який за підсумками липня-лютого виконаний на 81%. Але як буде далі розвиватися зовнішня торгівля України в зв’язку зі сформованою ситуацією, викликаною пандемією COVID-19, на даний момент складно спрогнозувати », – пояснила аналітик Вікторія Рожко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *