Орендна плата для зупинених бізнесів на період карантину може бути скасована

Підприємці, які орендують приміщення і фактично не можуть скористатися ними через введення карантину, за березень повинні оплатити тільки вартість комунальних послуг або можуть домовитися з власниками нерухомості про повне скасування орендної плати. Ця норма передбачена змінами до Цивільного кодексу, які парламент прийняв 13 квітня в законопроекті 3279-д.

Про це повідомили в Торгово-промиленной палаті України (ТПП).

На думку президента ТПП України Геннадія Чижикова, введення цієї норми дозволяє максимально спростити процедуру врегулювання спірних питань. У випадках, коли не вдається знайти компроміс, підприємці можуть звертатися до системи торгово-промислових палат для отримання сертифіката, що підтверджує наявність форс-мажору, і далі захищати свої права в суді.

“Раніше парламент звільнив власників землі та нерухомості від сплати майнових податків за березень 2020 року. За оцінками Торгово-промислової палати, власники майна змогли заощадити близько 2,9 млрд грн. Пільга, надана власникам майна-орендодавцям, у багатьох випадках не привела до зменшення орендної плати для підприємців, які були змушені зупинити роботу на час карантину. Ми звертали увагу влади на це питання і підхід до його вирішення в інших країнах – пільгу зі сплати податків на майно отримують ті а рендодателі, які роблять істотну знижку для орендарів на період карантину “, – зазначив президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков.

Згідно з новими нормами, орендна плата для зупинених бізнесів на період карантину може бути або взагалі скасована, або зменшена до частки в обов’язкових платежах орендодавця – плати за землю, податку за нерухомість і комунальних платежів – пропорційно розміру орендованої площі.

“Оскільки в березні власники майна були звільнені від сплати податків, то підприємці і малий бізнес” на карантині “, які орендують приміщення, повинні будуть заплатити тільки за комунальні послуги. У квітні розмір орендної плати для зупинених бізнесів не може перевищувати частки в платі за майно і за комунальні послуги, які фактично сплатить орендодавець “, – зазначив Чижиков.

За його словами, питання плати за оренду приміщень становить близько 95% звернень до системи торгово-промислових палат.

Президент ТПП України наголосив на доцільності надання місцевим органам влади права переглядати розміри плати за землю та податку на нерухомість до кінця 2020 року. Відповідно до існуючої практики, розмір цих податків на 2020 рік був встановлений до 1 липня 2019 року. У разі надання такого дозволу, місцева влада могла б надавати пільги підприємцям, які цього дійсно потребують. Зараз місцева влада може протягом 2020 року змінити тільки ставку єдиного податку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *