Орендарі торгово-розважальних центрів скоротять товарообіг на 12-15 млрд грн в разі, якщо карантин вихідного дня триватиме один місяць, вважає глава Української ради торгових центрів (УСТЦ), операційний директор групи компаній “Будхаус Груп” Максим Гаврюшин.
“Якщо локдаун вихідного дня триватиме місяць, орендарі торгових центрів втратять 12-15 млрд грн оборотів. І це тільки орендарі 300 з невеликим українських ТЦ. По країні роздрібний товарообіг може скоротитися на 30-40%. Найважливіший сезон в році буде зірваний. А це ставить під загрозу підготовку до наступного сезону для більшості мереж “, – розповів Гаврюшин агентству” Інтерфакс-Україна “.
Він переконаний, що торгові точки несуть найменше ризиків по поширенню захворювання, але при цьому головні обмеження стосуються саме їх.
“Очевидно, що такі заходи не вплинуть на кількість заражених. Основні місця зараження продовжать функціонувати, в будні дні вірус також не відпочиває”, – вважає Гаврюшин.
У той же час генеральний директор NAI Ukraine Віталій Бойко відзначає, що в умовах карантину вихідного дня варто продовжити час роботи магазинів і торгових центрів.
“Я б рекомендував продовжити час роботи магазинів і ТЦ, так як цейтнот після роботи і пробки – основні стримуючі фактори. Потрібно, щоб після завершення робочого дня і приїзду в великий ТЦ залишалося 2-2,5 години (мінімальний час в регіональному ТЦ) для спокійного шопінгу “, – зазначив він в коментарі агентству” Інтерфакс-Україна “.
Як повідомлялося, Кабінет міністрів України в середу ввів ряд карантинних обмежень, зокрема заборонив масові заходи за участю понад 20 чол., Планові госпіталізації, роботу розважальних закладів, а також ввів карантин вихідного дня з 00:00 суботи до 00:00 понеділка з 14 до 30 листопада.
У вихідні додатково до постійно діючих обмежень буде заборонений прийом відвідувачів громадського харчування, можлива тільки торгівля на винос, прийом відвідувачів в ТРЦ і інших закладах розважальної діяльності, прийом відвідувачів суб’єктами господарювання у сфері торговельного та побутового обслуговування населення, крім торгівлі продуктами харчування в магазинах, 60% площі яких визначені для торгівлі продуктами харчування, паливом, ліками і медвиробами, ветеринарними препаратами і кормами.