Операційна маржа виробництва молока в середньому по країні – 0%

Споживчий попит на молочну продукцію до середини травня в Україні почав відновлюватися, але основним фактором впливу на молочний ринок все ж варто вважати стабілізацію і навіть зміцнення світових цін на біржові молочні товари.

При цьому виробництво молока в Україні продовжує знижуватися, повідомляє «Інфагро». Скорочення відбувається не тільки в категорії молока, виробленого господарствами населення, але і в категорії сільськогосподарських підприємств. У квітні і виробництво, і реалізація молока на переробку від цієї категорії скоротилися приблизно на 4% до квітня минулого року.

«Така динаміка не в останню чергу пов’язана з рівнем операційної рентабельності виробництва молока, яка цієї весни відчутно знизилася через тиск закупівельних цін і дорогий кормової бази. Високі ціни на зернові, обумовлені карантином і супутніми обмеженнями, «соєві правки», ймовірне подорожчання добрив – всі ці фактори безпосередньо чи опосередковано впливають і на привабливість виробництва молока », – пояснюють аналітики.

Згідно з розрахунками «Інфагро», операційна маржа виробництва молока в другій половині травня для високопродуктивних підприємств становить приблизно 15%, а для всієї категорії сільськогосподарських підприємств в середньому знаходиться на нульовому рівні.

Офіційна статистика виробництва молока за чотири місяці свідчить про зниження виробництва молока в Україні на 3,6% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. При цьому в господарствах населення виробництво скоротилося на 4,8%, а в сільгосппідприємствах на 1,2%.

«Динаміка зміни поголів’я корів в країні вже давно не радує, свіжі дані не виняток. На 1 травня в Україні налічувалося 1783 тис. Голів, тобто мінус 6,6% до минулого року », – уточнюють фахівці.

У порівнянні з європейським спотовим ринком, українське молоко-сировину залишається більш дорогим. При перерахунку на базові показники 3,8% жиру і 3,2% білка, середня українська ціна відповідає 0,29-0,31 € / кг без ПДВ, в той час як ціни споту в Західній Європі після зміцнення становлять 0,25 0,27 € / кг.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *