Онлайн ринок парфумерії та косметики збираються вивести з “сірої зони”

Як показало розслідування, проведене журналістами “Апострофа”, магазини, що працюють виключно в сегменті онлайн, використовують різні схеми ухилення від податків, приховують від покупця реального продавця товару і не несуть відповідальності перед споживачем, у разі продажу неякісної продукції. Переконатися в оригінальності запропонованої в інтернеті продукції покупець також не може, особливо якщо мова йде про люксових брендах.

“Без наявності власної роздрібної офлайн-мережі (фізичних магазинів, що працюють за певними стандартами) ніхто не має можливості офіційно купувати (відповідно, і продавати споживачеві) парфумерію і косметику люксових брендів типу Chanel, Dior, Lancôme, – пояснює керуючий партнер юридичної компанії VIP Consulting Богдан Яблонський. – А без авторизації від офіційного виробника такі продукти можна купити тільки на “сірому” або “чорному” ринку. чи варто споживачеві довіряти торговцю, котрі використовують для свого бізнесу таку схему? В Якщо перепроданий з “чорного ринку” товар нашкодив споживачеві, відстояти в суді претензії до реального власника інтернету-магазина нереально “.

Журналістам не вдалося отримати відповіді на запити від фігурантів першої частини розслідування – www.makeup.com.ua, www.parfums.ua, www.notino.ua. Залишилося незрозумілим, пише “Апостроф”, чи є зазначені магазини офіційними дистриб’юторами світових брендів? Чому фактичними продавцями є ФОПи? Чому покупцеві не видають товарні чеки? Як відбувається повернення неякісних парфумів і косметики?

Журналісти “Апострофа” роблять висновок, що розраховувати на оригінальність і якість продукції, придбаної, завезеної і реалізованої з використанням “сірих” схем, споживачеві не доводиться.

Отримати дані з податків і митних зборів, які платять онлайн-магазини косметики, в Держподаткової і Держмитниці також не вдалося. Онлайн ринок косметики та парфумерії виявився закритим для ЗМІ. Схоже, офіційних цифр просто не існує, оскільки велика частина ринку в тіні і не контролюється державою.

Результати розслідування, проведеного журналістами в секторі традиційних продажів, виявилися більш позитивними. Контрольні закупівлі, зроблені в магазинах мереж “Бомонд”, Brocard, Watsons та Eva, а також через інтернет-представництва зазначених мереж, показали, що оффлайн оператори працюють більш прозоро з точки зору законодавства і дотримуються вимог захисту прав споживача.

Обнадіює, що законодавці мають намір виправити помилки, які дозволяли закордонним операторам працювати в Україні без сплати податків. Відповідні зміни, за словами Богдана Яблонського, передбачені масштабним законопроектом №1210, прийнятим Верховною Радою в першому читанні.

Після вступу в силу закону, інтернет-магазин, який завозить товари в Україні на єдиний склад, з якого потім ці товари лунають / доставляються / пересилаються покупцеві, буде вважатися постійним представництвом і платити такі ж податки, як і той, що легально завозить продукт в Україна і легально його продає.

“Метою є створення умов для діяльності нерезидента на території України згідно з правилами, які є прийнятними в більшості податкових юрисдикцій та є усталеною міжнародною практикою. Встановлення рівних і цивілізованих правил гри для всіх”, – коментує голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев.

Це тільки перша частина глобальних змін на ринку косметики та парфумерії. Любителів схем ухилення від податків і контрабанди чекають великі сюрпризи – держава має намір швидко і ефективно вивести ринок з “сірої зони”. Державний бюджет отримає більше надходжень, а покупець отримає гарантію безпеки і захищеності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *