“ОККО” планує купити мережу магазинів “Коло”

Мережа “Коло”, до якої входить понад 250 магазинів формату “біля будинку”, планують продати. Переговори ведуться з мережею автозаправок “ОККО”. Вартість операції оцінюється в $ 15-20 млн, пише Forbes Україна.

Інформацію про потенційний угоді на умовах анонімності Forbes надали три джерела: топ-менеджер компанії зі сфери комерційної нерухомості і два топ-менеджера консалтингової і інвесткомпанії.

У червні 2021-го мережа “Коло” досягла позначки в 250 магазинів. Приблизно в цей час почалися переговори про її продаж. “Переговори почалися на початку літа і вже повинні бути на фінальній стадії, – розповів топ-менеджер інвесткомпанії. – Швидше за все, вони продають весь бізнес”.

Претендент на покупку активу – АЗС “ОККО” бізнесмена Віталія Антонова, стан якого Forbes Україна в 2021-му оцінив в $ 385 млн. Його мережа нараховує 415 автозаправок, на яких розташовані кафе і магазини.

Співзасновник “Коло” Сергій Войцеховський не підтвердив і не спростував переговори.

“Зараз ера партнерства і екосистемної логіки. Ми ведемо переговори з великою кількістю компаній, – відповів Войцеховський, – але коментуємо тільки те, що сталося. Можу лише прокоментувати, що ми нікому нічого не продали”.

За даними “СПАРК-Інтерфакс”, засновану в 2017 році мережа “Коло” розвиває компанія ТОВ “Арітейл”, 90% якої належать акціонерному товариству “магнітар”, 10% – кіпрській B. V. Eternity Holdings Limited. Джерела на ринку пов’язують рітейлера з одним із співвласників найбільшої мережі “АТБ-Маркет” Геннадієм Буткевичем, стан якого в 2021-м Forbes оцінив в $ 530 млн. У системі YouControl бізнесмен значиться кінцевим бенефіціарним власником ТОВ “Арітейл”.

Виручка “Коло” в 2020 році, за даними “СПАРК-Інтерфакс”, досягла 1,2 млрд грн, збитки – 82,7 млн ​​грн. Мережа працює у форматі “магазин біля будинку”, яких в цілому на ринку в червні 2021-го, за даними GT Partners, налічувалося 1072. Більш ніж за чотири роки “Коло” розширилася до 252 магазинів (дані станом на червень 2021). Позначку в 100 магазинів перетнула в 2019-м, 200-й маркет відкрився в жовтні 2020 го.

У OKKO Group розглядають різні варіанти розвитку, в тому числі в роздрібній торгівлі. “Але говорити однозначно, як буде виглядати цей шлях розвитку і з якими з відомих вітчизняних або міжнародних брендів він буде пов’язаний, поки передчасно”, – повідомляють в прес-службі компанії.

У квітні 2021-го “ОККО”, за даними видання Retailers, вела переговори про покупку франшизи американської мережі швидкого харчування Burger King і навіть шукала управлінську команду і приміщення під майбутні закладу. У мережі АЗС, яка розвиває близько 30 ресторанів під брендами A la minute, Pasta Mia і Meiwei, тоді офіційно співпрацю з американською компанією не підтвердили, але і не спростували.

“Коло” може бути хорошою альтернативою Burger King “, – говорить топ-менеджер інвесткомпанії. За його словами, в мережі багато магазинів, а в ОККО багато заправок, на яких їх можна відкрити.

Інший топ-менеджер на умовах анонімності говорить, що за рахунок магазинів формату “біля дому” “ОККО” розширить свою присутність в Києві. “Але питання: наскільки це ліквідне, – пояснює топ-менеджер компанії зі сфери комерційної нерухомості. -” Коло “- помітний на ринку рітейлу бренд, але мені здається, що він не надприбутковий. Його створювали для того, щоб спробувати, наскільки фінансово вигідний формат і чи можна його масштабувати “.