OKKO Group профінансував аграріїв на 1 млрд грн

Холдинг OKKO Group за 2019 р надав сільськогосподарським виробникам більше 1 млрд грн матеріально-технічними ресурсами в рамках своєї форвардної програми з підтримки АПК. Це на 20% більше, ніж за попередній рік.

Загальна вартість заявок за три повноцінні сезону напрямки досягла 5 млрд грн, говориться в повідомленні компанії.

«Суть форвардних угод полягає в тому, що ми надаємо аграріям паливо, мінеральні добрива, природний газ та інші товари або пряме фінансування авансом, а розрахунок за них отримуємо сільськогосподарською продукцією, – пояснює генеральний директор аграрного спрямування OKKO Group Олександр Ніколенко. – У 2020 році ми маємо намір також надавати послуги зі зберігання, сушіння зернових культур на власних потужностях, організувати власну переробку олійних культур ».

Кожен сезон кількість заявок на участь в форвардної програми агронаправленія OKKO Group зростає приблизно вдвічі. У минулому році (включаючи січень 2020 року) від аграріїв надійшло вже близько 400 звернень. Більшість учасників форвардної програми ОККО – це дрібні і середні господарства з угіддями від 500 до 30 тис. Га. Як зазначає Олександр Ніколенко, аграріїв приваблює не тільки гнучкість фінансових умов, а й оперативність прийняття рішень і мінімум бюрократії. Експрес-аналіз потенційної угоди експерти ОККО здійснюють протягом 1-2 днів, для оформлення форвардного контракту достатньо тижня.

За 2019 р OKKO Group реалізувала майже 1 млн т сільськогосподарської продукції. Понад 70% реалізовано за прямими експортними контрактами, інше продано на внутрішньому ринку. Основне місце в збутової кошику займають культури зернової групи – пшениця і кукурудза, в меншій мірі – олійні.

З метою максимально зручного забезпечення аграріїв мінеральними добривами холдинг влаштував три склади – у Вінницькій, Хмельницькій та Рівненській областях. Протягом 2018-2019 років в OKKO Group створив власний парк автомобілів-зерновозів, інвестувавши в цей проект понад 100 млн грн. Сьогодні в ньому налічується вже 45 транспортних одиниць. Парк обслуговує, як власні потреби холдингу, так і зовнішніх клієнтів.

Для довідки: OKKO Group – всеукраїнський холдинг, флагманом якого є мережа АЗК ОККО ( «Концерн Галнафтогаз»). До складу OKKO Group входить понад 10 різнопрофільних бізнесів в сфері виробництва, торгівлі, будівництва, страхових, сервісних та інших послуг. Акціонерами та інституційними інвесторами компаній холдингу є Європейський банк реконструкції і розвитку, Goldman Sachs, Horizon Capital, Renaissance Capital, Genesis Asset Managers, LLP та ін. Сумарно бізнес групи вже інвестували в економіку України близько $ 1 млрд.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *