Одним з характерних явищ “карантинного” ринку праці стала швидка зміна пріоритетів -дослідження

Одним з характерних явищ “карантинного” ринку праці стала швидка зміна пріоритетів і нерівномірність, коли в одних областях кількість вакансій зменшувалася більш ніж удвічі, а в інших зростала втричі, відзначає міжнародний кадровий портал hh.ua.

Відповідно до прес-релізу порталу, найбільш активний пошук IT-фахівців спостерігався на початку карантину, в другій половині березня, коли кількість вакансій збільшилася на 125%. Однак уже в квітні динаміка зростання кількості вакансій відчутно сповільнилася: в порівнянні з березнем їх кількість зросла лише на 32%. У першій половині травня частка цієї професійної сфери в загальному обсязі вакансій і кількість пропозицій про роботу IT дещо впали: в межах 2-4%.

Крім того, зазначає прес-служба, з початком карантину частка профсфери “Виробництво” в загальному обсязі вакансій скоротилася з 6% в лютому до 4% в березні. Однак уже в квітні ситуація в цій галузі покращилася, а кількість вакансій зросла більш ніж удвічі (на 105%). У травні пропозицій роботи в профсфере “Виробництво” також стало більше (на 14%), а частка збільшилася до 7%.

Частка профсфери “Транспорт” в середині березня зменшилася на 2%, але вже в квітні, коли компанії активно почали розвивати сегмент онлайн-доставки, логістів, водіїв, кур’єрів шукали частіше – кількість пропозицій роботи для них зросла майже вдвічі (на 95%);

Кур’єрів, перекладачів, секретарів, операторів колл-центрів і т.п. активно шукали в квітні: у цей період більше компаній змогли перебудувати бізнес на e-commerce напрямок і тому зросла потреба у фахівцях, які будуть обробляти відповідні замовлення. А ось вже в травні кількість пропозицій про роботу для них дещо зменшилась (на 15%).

До березня “Медицина» не фігурувала в ТОП-10 найпопулярніших профсфер, проте з початком карантину кількість пропозицій в ній зросла на 128%. Потім темпи розміщення нових вакансій дещо уповільнилися: + 51% в квітні і + 6% в травні;

Станом на середину травня в ТОП-5 профсфер по динаміці зростання кількості вакансій у порівнянні з квітнем увійшли: “Безпека” (+ 20%,) “Робочий персонал” (+ 19%), “Транспорт” (+ 17%), ” виробництво “(+ 16%),” Маркетинг “(+ 15%).

У ТОП-5 сфер-роботодавців за динамікою зростання кількості вакансій у порівнянні з квітнем увійшли «Товари народного споживання (нехарчові)” (+ 57%), “Роздрібна торгівля» (+ 48%), “Рух, логістика” (+ 37% ), “Сільське господарство” (+ 30%), “Продукти харчування” (+ 20%).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *