Обсяги грошових переказів трудових мігрантів в Україну в 2020 скоротяться на 20% – НБУ

Обсяг грошових переказів трудових мігрантів в Україну в 2020 році скоротиться на 20%, або на $ 2,5 млрд – до $ 10 млрд за умови зняття більшості обмежень до кінця другого кварталу, прогнозує Національний банк України (НБУ) в оновленому інфляційному звіті.

Згідно з прогнозом, обсяг грошових переказів в другому кварталі скоротиться на 61% в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року, в тому числі за рахунок втрати роботи і структурних змін на 39%, скорочення кількості мігрантів – на 14%, рівня зарплат – на 8%. У третьому кварталі прогнозується скорочення рівня грошових переказів до 13%, в тому числі через втрату роботи і структурних змін до 7%, через скорочення кількості мігрантів – до 3%, заробітної плати – до 3%.

У той же час НБУ прогнозує зростання обсягу грошових переказів в четвертому кварталі на 4% за рахунок збільшення кількості робочих місць.

Регулятор відзначає, що обсяг переказів трудових мігрантів буде залежати від масштабів зниження економічної активності в інших країнах, яке буде нерівномірним по видам діяльності. У зв’язку з цим найбільш постраждають доходи трудових мігрантів, які працюють в готельному і ресторанному бізнесі, установах культури і мистецтва, освіти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *