Обсяг внутрішнього споживання цементу в Україні за підсумками 2021 року може досягти 10 млн тонн – прогноз

Обсяг внутрішнього споживання цементу в Україні за підсумками 2021 року може досягти 10 млн. тонн вперше з 2014 року, вважає голова асоціації “Укрцемент” Павло Качур.

“У нас є дані виробництва за дев’ять місяців, і ми можемо з легким оптимізмом прогнозувати, що цього року ми вперше з 2014-го перейдемо до цифри понад 10 млн. тонн спожитого на внутрішньому ринку цементу. Якщо не буде надзвичайних ситуацій, вийдемо на 10 ,5 млн тонн”, – повідомив Качур в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

За даними “Укрцементу”, у січні-вересні 2021 року виробництво цементу зросло на 15,2% порівняно з аналогічним періодом минулого року. При цьому протягом останніх чотирьох років обсяг ринку цементу складав до 9 млн. тонн/рік.

“У нас ємність ринку невелика. Чотири останні роки це до 9 млн тонн/рік. У порівнянній за кількістю населення Польщі, яка значно менша за територіально, обсяг споживання у 2020 році склав 18,9 млн тонн – удвічі більше. Тому нам є куди зростати. . Наші заводи працюють на дві третини своєї реальної потужності”, – зазначив Качур.

За його словами, збільшення споживання цементу пов’язане із позитивним періодом на будівельному ринку, зокрема активним дорожнім будівництвом.