Обсяг продажів “сірої” побутової техніки та електроніки в Україні становить 20,5 млрд грн – дослідження

В цілому оцінений обсяг продажів побутової техніки і електроніки, ввезеної за “сірими” імпортним схемами в 2019 році (без належних митних процедур і повної сплати податків і зборів), становить 20,5 млрд грн ($ 792 млн), або 23% від загального обсягу продажів досліджуваних категорій. Згідно з дослідженням, найбільший обсяг сірого імпорту – $ 328 млн – припадає на категорію смартфонів. На другому місці з обсягом нелегального імпорту в $ 102 млн – плоскопанельні телевізори.

Такі дані озвучила керівник департаменту B2B і стратегічних досліджень GFK Тетяна Ситник в ході онлайн-конференції в прес-центрі ІА “Інтерфакс-Україна” в понеділок за результатами експертного опитування учасників ринку про частку і тенденції сірого імпорту побутової техніки та електроніки в Україні в 2019 році .

Бюджет України при цьому тільки за 2019 якийсь рік втратив більше 5 мільярдів гривень від несплати митних зборів і ПДВ, – вважають експерти грунтуючись на даних дослідження.

“Кожен четвертий смартфон і кожен п’ятий телевізор ввозиться в країну за сірими схемами, що робить Україну однією з найбільш” сірих “в регіоні, ставить підприємців в нерівні умови конкуренції, ускладнює залучення інвестицій і нівелює будь-яке бажання у великих європейських і світових гравців зайти на наш ринок. А ті бренди, що вже представлені в Україні, не хочуть відкривати тут свої виробництва “, – заявила генеральний директор асоціації” Українські імпортери побутової електроніки “Софія Арасланова.

Експертне опитування учасників ринку про частку і тенденції сірого імпорту побутової техніки та електроніки в Україні в 2019 році провела дослідницька компанія GfK з ініціативи Європейської бізнес асоціації та асоціації “Українські імпортери побутової електроніки” з 9 жовтня по 5 листопада.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *