Обмежень імпорту добрив в Україну не буде

Глава Госгеокадастра, екс-уповноважений президента України із земельних питань Роман Лещенко зазначає, що президент України Володимир Зеленський вважає недоцільним обмеження імпорту добрив в Україну.

“Важлива новина для аграріїв – обмежень імпорту добрив не буде. Сьогодні розмовляв з президентом Володимиром Зеленським, прем’єр-міністром Денисом Шмигаль, представниками уряду і парламенту за зверненням представників аграрного бізнесу. Підприємців хвилювало питання можливого розгляду введення квот на імпорт азотних, азотно-фосфорних і комплексних добрив в Україні в наступні три роки. Вони висловили стурбованість, що прийняття такого рішення може призвести до необґрунтованого перевищення внутрішніх цін на добрива над світовими, і як наслідок – додаткових збитків українських сільгоспвиробників “, – розповів він в п’ятницю агентству” Інтерфакс-Україна ” .

За його словами, вислухавши думку аграріїв і позицію уряду, президент Зеленський заявив, що з урахуванням стану ринку квотування імпорту мінеральних добрив з країн – торговельних партнерів України є недоцільним.

“Дослівно Президент сказав наступне:” Я вважаю, що в тих обставинах, які склалися на ринку добрив, не потрібно обмежувати їх імпорт. Аграрії повинні отримати більше добрива і розвивати сільськогосподарський потенціал України. Тому що це наша продовольча безпека “, – зазначив Лещенко.

Глава Госгеокадастра вважає, що таке рішення правильне і допоможе українським аграріям в нинішніх умовах досягти високих показників врожайності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *