Нут не прижився на Херсонщині

Аграрії півдня України ще три роки тому активно вирощували нут. Ціна насіння доходила до 50 тис. Грн за тонну через високий попит. Однак, в 2020 р стало зрозуміло, що інтерес до «новачкові» в хліборобів Таврії практично згас.

За даними Департаменту розвитку сільського господарства і зрошення Херсонської облдержадміністрації, нут на невеликих площах минулої весни висіяли всього чотири сільськогосподарські підприємства під Херсоном, а також в Каховському та Бериславському районах краю, пише SEEDS.org.ua.

Основною причиною такої ситуації стала невисока, за оцінками аграріїв, врожайність – від 10 ц / га на богарі, до 15 ц / га на зрошенні. Крім того, закупівельні ціни на нут в цьому році впали до 12-20 тис. Грн / т, а це – мало, вважають аграрії.

Експерти відзначають, що внутрішній попит на нут в Україні ще не сформувався, а його експорт супроводжується рядом складнощів.

Справа в тому, що нут «експортно орієнтований». А посередницькі фірми, які купують його для вивезення, а кордон, орієнтуються на суднові партії – від тисячі тонн. Виробники ж, які відводять під нут всього по кілька десятків гектарів, оперують партіями в 100-200 тонн. Закуповувати його потроху і різних районах, накопичуючи потім в сховищах, і нести при цьому значні логістичні витрати комерсанти не готові. З цієї причини скорочуються посівні площі під культурою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *